Rzuć wszystko i wyrusz pod namiot.

Każdy  miłośnik przyrody wie, jak pięknie każdej wiosny zieleni się trawa, jak wyjątkowo pachną kwitnące pąki drzew, a ciepło wiosennego wiatru przynosi nadzieję na blask promieni słońca, tak oczekiwanych po długiej zimie. Przyroda budzi się do życia, by gdy nadejdzie lato zachwycić pełnią smaku owoców, barwami kwiatów, dźwiękami przyrody i blaskami które poruszają nasze serce. 

Dzień staje się piękniejszy gdy budzi nas śpiew ptaków ukrytych w cieniu liści pobliskich krzewów i drzew. Przyroda pozwala wszystkim zachwycać się nią na spacerze czy na przejażdżce rowerowej, są jednak tacy, którym ta opcja nie wystarczy i chcą być bliżej tego piękna, pragną z bliska poznać  doskonałość świata.

Najlepszym i bardzo praktycznym pomysłem na zrozumienie otaczającego nas świata, jak i poznawanie nowych miejsc jest wyjazd pod namiot. Właśnie tak! To również fantastyczna rozrywka dla dzieci, która dostarczy im wielu niezapomnianych wrażeń i powodów do radości.

Biwakowanie to forma wypoczynku zdecydowanie odmienna od dogodności oferowanych przez niejeden hotel, niemniej dająca wytchnienie od technologicznego hałasu świata. Dobrze przemyślany i przygotowany biwak pozwoli na pełne odprężenie i relaks, który nie koniecznie musi oznaczać, że będziemy siedzieli w spartańskich warunkach.

Podstawą oczywiście jest namiot. Największą popularnością dla wszelkich wypadów rodzinnych cieszą się 4-osobowe namioty posiadające przestronny przedsionek i przedzielone sypialnie. Szukajmy tych, które są lekkie i stosunkowo proste w rozkładaniu, zwłaszcza jeśli to nasza pierwsza tego typu wyprawa.

Nowoczesne namioty wykonane są z materiałów o wysokim współczynniku ochrony UV, sprawdzających się doskonale nawet w warunkach dużej wilgotności, wyposażone w termoizolacyjną wzmacnianą podłogę i wytrzymały stelaż który zapewni stabilność gdy mocniej wieje wiatr. 

 

Nie zapominajmy, że namiot to nie jedyna rzecz którą musimy zabrać by bardziej zaprzyjaźnić się z matką naturą, poznać roślinny i zwierzęcy świat, spędzić wolny czas z rodziną czy przyjaciółmi lub zwyczajnie oderwać się od codzienności. Z pewnością przydadzą się także karimata lub materac i śpiwór który posłuży nam do spania. Początkującym biwakowiczom z pomocą w zabraniu tego co niezbędne przychodzą doświadczeni traperzy oferując zestawy surviwalowe w których znajdziemy m.in. latarkę, apteczkę, kieszonkowe filtry do wody i wiele innych akcesoriów, które naprawdę mogą się przydać.

A gdzie wybrać się pod namiot? Góry, Mazury, morze, las, wszystko zależy od naszego upodobania. Lista kampingów i pól namiotowych jest naprawdę imponująca. Można również wybrać niezależność i rozbić namiot w pobliżu ulubionego jeziora. Ważne by zaplanowana wyprawa sprawiła wszystkim radość i była bezpieczna. Rzuć więc wszystko i wyrusz pod namiot, przygoda czeka!

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI ZAWIERA LINKI REKLAMOWE, KLIKNIĘCIE PRZEKIEROWUJE UŻYTKOWNIKA NA STRONĘ PLATFORMY ZAKUPOWEJ.

 


REKLAMA

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner