Smart Kid Belt – czym jest i czy zadba o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów?

 

Wszyscy wiemy, że aby bezpiecznie podróżować należy zapiąć pasy bezpieczeństwa, a najmłodsze pociechy powinny siedzieć w dostosowanych do ich wzrostu i wagi fotelikach dziecięcych.

Specjaliści i producenci fotelików codziennie testują i analizują nowe rozwiązania by bezpiecznie przewozić dzieci, samochodem. Trudno z resztą wyobrazić sobie, by podróż z dzieckiem mogła odbywać się inaczej, wszak bezpieczeństwo naszych pociech jest dla każdego rodzica najważniejsze. Dlatego tyle czasu spędzamy analizując i poszukując idealnego fotelika spełniającego nasze wygórowane (i słusznie) wymagania, który na dodatek przeszedł pomyślnie najtrudniejsze nawet testy. 

Co jednak w sytuacji gdy z różnych przyczyn podróż z dzieckiem odbywa się pojazdem który w fotelik nie jest wyposażony a dziecko pas zapięty mieć musi? Choćby jazda taksówką, czy autokarem? Gdy maluch siedzi oddzielnie pas przebiega mu przez szyję więc dziecku jest niewygodnie. Kilkulatek potrafi skutecznie wydostać się z drapiących go w szyję pasów,  więc robi się całkiem niebezpieczne. 

Rozwiązaniem może okazać się Smart Kid Belt , dodatkowy pas który poprzez dogodną i prostą regulację sprawi, że główny pas bezpieczeństwa będzie przebiegał przez ramię dziecka nie krępując jego ruchów unikając w ten sposób wszelkich niedogodności. Producenci myślą o wszystkim, czy nie jest to jednak tylko chwyt marketingowy?

Z dostępnych rozwiązań na rynku europejskim okazuje się, że obecnie jest to jedyny przenośny produkt, który w przypadku kolizji drogowej zapewni dziecku możliwość niezakłóconego skorzystania z systemów ochronnych pojazdu takich jak m.in. pasy bezpieczeństwa czy  poduszki powietrzne. Producent Smart Kid Belt ponadto rekomenduje urządzenie dla dzieci od 4 roku życia o wadze powyżej 15 kg. 

Warto podkreślić, że produkt posiada certyfikaty bezpieczeństwa EU ECE44.04, US FMVSS 213 oraz CMVSS 213,  czyli musiał sprostać wielu testom, którym poddawane są właśnie foteliki samochodowe. 

Nic nie zastąpi fotelika, to jasne, a bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest najważniejsze, są jednak sytuacje gdy podróż w foteliku jest niemożliwa, a urządzenie Smart Kid Belt mieści się w każdej torebce, skoro więc istnieje możliwość zwiększenia bezpieczeństwa podróży z dzieckiem nawet w przypadku braku fotelika, warto o tym pomyśleć!