Spacerówka – jak wybrać idealny wózek?

Spacerówka to wózek, który może służyć dziecku nawet do 3. roku życia. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wybrać model, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania, zapewniając tym samym wygodę dziecku. Zastanawiasz się, jak wybrać idealną spacerówkę? Co jest naprawdę ważne przy zakupie takiego wózka?

Bezpieczeństwo i wygoda

W przypadku kupna wózka dla dziecka, jego bezpieczeństwo powinno być dla Ciebie kluczową kwestią. Zwracaj uwagę na solidne pasy oraz szerokie możliwości regulacji oparcia. Ważne są również koła odpowiedniej wielkości, dzięki którym spacerowanie po nierównej powierzchni nie będzie sprawiało dyskomfortu ani Tobie, ani Twojemu dziecku. Oparcie wózka powinno być wygodne i miękkie, ale jednocześnie zapewniać bezpieczną i stabilną pozycję. Niektóre wózki spacerowe można używać od urodzenia, jednak muszą one wtedy spełniać dodatkowe wymagania. Pamiętaj, że taki maluszek nie może jeszcze siadać. Istotna jest w tym przypadku możliwość rozłożenia siedzenia do płaskiej pozycji. Ze względów bezpieczeństwa dziecko powinno być także odwrócone w kierunku rodzica. Niestety nie każdy wózek spacerówka posiada takie funkcje.

 

Lekka i stabilna konstrukcja

Twój komfort jest równie istotny, co wygoda Twojej pociechy. Dlatego wybierz model, który będzie łatwy w użytkowaniu. Zwróć uwagę na jego lekką, ale stabilną konstrukcję. Pamiętaj, że pewnie nie raz będzie trzeba przenieść wózek lub włożyć go do bagażnika samochodu. Dlatego musi być on ergonomiczny oraz w miarę możliwości kompaktowy, zwłaszcza po złożeniu. Równie istotne jest, aby spacerówka była wygodna w prowadzeniu. Taki wózek będzie towarzyszem niejednej dłuższej wycieczki z dzieckiem, dlatego musi być przystosowany nawet do trudniejszych warunków i różnych rodzajów nawierzchni. Warto zakupić solidny egzemplarz, który pozwoli Ci swobodnie poruszać się nawet po leśnych ścieżkach i nierównościach. Spory wybór wartych uwagi wózków spacerówek znajdziesz na przykład na stronie www.eurowozki.pl.

 

Wózki 3w1 

Całkiem ciekawym rozwiązaniem jest zakup wózka 3w1 jeszcze zanim staniesz przed wyborem idealnej spacerówki. Dobrze wybrany, solidny model może posłużyć Tobie i dziecku od pierwszych dni życia przez wiele lat. Kiedy pociecha wyrośnie z gondoli, zwyczajnie zamienisz wózek w spacerówkę, oszczędzając tym samym czas i pieniądze, które trzeba poświęcić na kupno nowego modelu.  Wybierając jednak wózek wielofunkcyjny, musisz wybrać taki, który faktycznie będzie wystarczający nawet dla trzylatka. Pamiętaj także, że takie modele są cięższe oraz mniej kompaktowe, co może realnie utrudniać ich przenoszenie.

 

Niezbędne akcesoria w komplecie

Przy wyborze wózka spacerówki, zwróć uwagę na jego dodatkowe wyposażenie. Niektóre modele mogą skusić Cię swoją niską ceną, jednak często jest ona spowodowana brakiem niezbędnych akcesoriów w komplecie. Pamiętaj, że będzie Ci potrzebna na pewno folia przeciwdeszczowa, moskitiera, ciepła osłonka na nóżki, dodatkowa torba na niezbędne przybory i, oczywiście, pojemny kosz na zakupy. Warto wybrać taki wózek, z którym dostaniesz te wszystkie akcesoria w komplecie. Ceny zazwyczaj idą w parze z jakością oraz funkcjonalnością. Nie zawsze warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli na szali jest bezpieczeństwo i wygoda Twojej pociechy. Wybieraj wózki spacerowe od sprawdzonych producentów, wykonane z solidnych, wysokiej jakości materiałów oraz takie, które wyglądają atrakcyjnie. To przecież również bardzo istotna kwestia, aby taki pojazd zawsze prezentował się estetycznie.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner