Śpiworki do spania dla niemowląt: jak wybrać najlepszy?

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko przesypiało całą noc. Od jakości snu zależy w dużej mierze nastrój maluszka w dzień, a także ogólny stan jego zdrowia i tempo rozwoju. Poza tym wyspane niemowlę to także wypoczęci rodzice. Jak to osiągnąć? Ułatwieniem są wygodne śpiworki do spania dla niemowląt. Dlaczego warto kupić śpiworek niemowlęcy? Jak wybrać taki, w którym maluch się wyśpi? Odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

.

Śpiworki do spania dla niemowląt – sprawdzone rozwiązania

Śpiworki niemowlęce z roku na rok są coraz popularniejsze. Wielu rodziców przekonało się, że to znacznie lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych kocyków i dziecięcych kołderek. Niemowlęta nie tylko lepiej śpią w śpiworkach, ale też rzadziej łapią zimowe infekcje. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne dlatego, że w taki kubraczek daje im swobodę ruchów, a przy tym niemowlę nie odkrywa się, nawet jeśli przekręca się albo kopie nóżkami. Gdyby było przykryte kołderką, to zapewne ściągnęłoby ją z siebie i byłoby mu zbyt chłodno. Śpiworek niemowlęcy, zasunięty na zamek błyskawiczny lub zawiązany na troczki to rozwiązanie idealne. dziecko ni odkrywa się, a rodzice mają w nocy swobodny dostęp do niego, zarówno podczas karmienia, jak i zmiany pieluszki. Wystarczy rozsunąć śpiworek i bez wybudzania dziecka delikatnie je przebrać.

.

Jak uniknąć zagrożenia uduszenia? Wybierz bezpieczny śpiworek niemowlęcy

Śpiworki do spania dla niemowląt mają też inną ważną zaletę: zabezpieczają dziecko przed uduszeniem, a w konsekwencji pozwalają uniknąć tzw. zespołu śmierci łóżeczkowej niemowlęcia. Spanie pod kołderką jest o wiele mniej bezpieczne, ponieważ dziecko podczas snu i machania rączkami, może łatwo narzucić ją sobie na buzię i nosek. Śpiworek niemowlęcy ma to do siebie, że dziecko nie tylko ma spokojny sen, ale śpi w nim bezpiecznie, bo ma przez cały czas odsłonięte drogi oddechowe.

.

Jakie właściwości powinien mieć idealny śpiworek niemowlęcy do spania?

Śpiworki niemowlęce mają różną wielkość i warstwę ocieplającą. Aby wybrać idealny śpiworek niemowlęcy, trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka, porę roku i temperaturę w sypialni. Kolejna istotna kwestia to jakość materiału i ociepliny, z których uszyto śpiworek. Ten najwyższej jakości to powłoczka, wykonana z dobrej bawełny, wypełniona antyalergicznymi włóknami silikonowymi, które przepuszczają powietrze. Zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę także na grubość warstwy ocieplającej, określanej jako wielkość TOG, np. 0,5 TOG oznacza letni śpiworek niemowlęcy, w sam raz na upalne noce. Natomiast 2,5 TOG to grubość charakterystyczna dla uniwersalnych, całorocznych śpiworków.

W odpowiednio dobranym śpiworze, dziecko nie poci się, nie jest mu ani za zimno, ani zbyt gorąco. Takie właśnie śpiworki kupisz w sklepie internetowym na stronie https://www.whitebee.pl/spiworki. Wybierz model najlepszy dla Twojego maluszka i zapewnij mu komfortowy, spokojny sen.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki WhiteBee

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,