Świadczenia 500+ już tylko elektronicznie, również w aplikacji mobilnej.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci świadczenia w programie „Rodzina 500+” są wypłacane już tylko przez ZUS, a wnioski składać można jedynie elektronicznie. W tym roku jednak po raz pierwszy można złożyć wniosek poprzez aplikację.

 

 

mZUS czyli ZUS ma nową aplikację.

Nowym narzędziem i udogodnieniem mającym przyspieszyć i ułatwić świadczeniobiorcom składania wniosków w programie „Rodzina 500+” jest bezpłatna aplikacja mZUS dostępna dla większości urządzeń mobilnych.

ZUS pokusił się nawet na przygotowanie filmu instruktażowego z obsługi aplikacji by przybliżyć ją użytkownikom, oraz przedstawić zakres jej możliwości dotyczących świadczenia – a jest ich całkiem sporo, znajdziecie go na YouTube. Aplikacja oprócz świadczenia „Rodzina 500+” obsługiwać będzie również świadczenie „Dobry Start”.

Równocześnie tak jak w ubiegłych latach wnioski można składać również za pośrednictwem platformy (PUE)ZUS, portalu Emp@tia, oraz bankowości elektronicznej.

 

Więcej o programie „Rodzina 500+” na stronie ZUS – świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku

Szczegółowe informacje na temat przyznawania świadczeń na rok 2023/24 dostępne są na stronie ZUS – świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy

Podstawa prawna –  Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz.  2407 ze zm.).

 

 

 


GOŚCINNY ARTYKUŁ INFORMACYJNY ZAWIERA LINKI ZEWNĘTRZNE, KLIKNIĘCIE PRZEKIEROWUJE UŻYTKOWNIKA NA STRONĘ ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH.