Tablice szkolne dla dzieci – jak wybrać?

Przeczytaj ten artykuł i wybierz rozwiązanie idealne dla Twojej szkoły! Tablica to centralny punkt każdej klasy. To tutaj dzieci uczą się pisać i liczyć. Nauczyciel zapisuje na niej również ważne informacje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tablic szkolnych. Jak wybrać odpowiednią?

Tablice szkolne dla dzieci – rodzaje

Tablice kredowe

Pamiętasz tablice kredowe z Twojej podstawówki? Dzieci uwielbiają na nich pisać i rysować. Obecnie są nadal najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym wariantem. Głównym powodem jest ich niska cena i bardzo dobra trwałość. Kreda również nie kosztuje wiele, dlatego szkoły często decydują się na to rozwiązanie. Takie tablice szkolne dla dzieci często dostępne są w wielu rozmiarach, zatem z powodzeniem możesz dopasować je do wielkości swoich sal lekcyjnych. Ich minusem jest pylenie się kredy podczas pisania.

Tablice suchościeralne

Drugim najpopularniejszym modelem są tablice suchościeralne. Dzielą się na magnetyczne i ceramiczne. Do pisania po nich stosuje się specjalne markery oraz gąbki. To droższa alternatywa tablic kredowych, jednak dzięki niej unikasz zapylenia przestrzeni. Jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebujesz wody, aby je wyczyścić. Producenci tablic udoskonalają materiały, z których są  produkowane. Obecnie często proponowanym rozwiązaniem są specjalne tworzywa odporne na kreski i inne ślady zostawiane markerami podczas pisania. Mimo, że są trochę droższe to bardzo dobra inwestycja. Taka powierzchnia posłuży na dłużej, a jej wyczyszczenie będzie bezproblemowe.

Wiele z tych modeli jest równocześnie tablicą magnetyczną. Dzięki temu spełniają dodatkową funkcję. Możesz przyczepić do nich rysunki, schematy, mapy i inne pomoce dydaktyczne za pomocą magnesów. Na tym nie koniec! Jeśli nie masz profesjonalnego ekranu, użyjesz jej jako powierzchni na której wyświetlać się będą prezentacje z rzutnika. Tablice magnetyczne często spełniają również rolę tablicy ogłoszeń lub miejsca, gdzie przyczepia się gazetki szkolne.

Tablice korkowe

Częściej niż w szkole używane są w domach, biurach czy lokalach usługowych. Niemniej jednak możesz się zdecydować na taki model jeśli potrzebujesz tablicy typowo informacyjnej. Idealnie sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzebujesz w szybki i łatwy sposób zostawić jakąś notatkę. Dodatkowo kupujesz tylko pinezki i kartki, coś do pisania zawsze się znajdzie. Możesz zamontować ją w sekretariacie, na korytarzu szkolnym czy na bocznych ścianach klasy lekcyjnej.

Tablica szkolna powinna zostać wykonana z bezpiecznego tworzywa oraz być dodatkowo zabezpieczona, aby nie miała żadnych ostrych krawędzi. Ważne jest również to, aby była dostosowana zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dobra tablica to podstawa, warto wybrać odpowiedni model, który będzie wykonany solidnie oraz sprawdzi się na lata.

 

 

źródło zdjęcia: freepik.com

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA