Wakacje z dziećmi w czasie koronawirusa – co musisz wiedzieć?

Pamiętając o kilku podstawowych zasadach, możesz spędzić cudowny urlop ze swoją rodziną nawet w dobie pandemii.

 

Wakacje podczas koronawirusa

Jeszcze niedawno wszyscy zastanawialiśmy się, czy w tym roku będziemy mieć możliwość wyjazdu na urlop. Teraz nadeszła pora na to, by planować wakacje. Tegoroczne będą na pewno inne niż dotychczasowe. Panujące w kraju restrykcje związane z pandemią sprawiły, że wielu rodaków zrezygnowało z długich letnich wyjazdów. Nie ma jednak takiej konieczności, jeśli jesteśmy zdrowi i potrafimy stosować się do podstawowych zasad higieny oraz bezpieczeństwa. Trudno do końca przewidzieć jak rozwinie się sytuacja i czy za 1-2 miesiące będziemy mieć mniej obostrzeń. Na tą chwilę jednak wszystko wskazuje na to, że wyjazdy rodzinne nie będą stanowiły problemu, zatem już śmiało możemy przeglądać internet, by wyszukać nocleg w najbardziej dogodnym miejscu.

Dokąd jechać na urlop 2020?

W tym roku, o ile nawet możliwe będą podróże międzynarodowe, powinniśmy ich unikać. Najbezpieczniej jest zostać w kraju i wybrać miejsce w miarę możliwości z dala od dużych skupisk ludzi. W 2020 roku stawiamy na wakacje blisko natury. Wybierz nocleg na Mazurach, nad polskim morzem, albo w górach, gdzie będziecie mogli spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Zdecydowanie potrzebujemy go po długim pobycie w domach.

Powoli ruszają różnego rodzaju usługi, salony masażu, SPA, będą otwierane kina, muzea oraz baseny, jednak dobrze jest w tej wyjątkowej sytuacji, jak najczęściej wybierać rozrywki na otwartej przestrzeni.

Gdzie szukać noclegu?

Wyjeżdżając z dziećmi musisz wziąć pod uwagę, by Wasza miejscówka była przystosowana do przyjmowania najmłodszych gości. Dowiedz się wcześniej, czy hotel, pensjonat, udostępnia wszystkie sprzęty, których będziecie potrzebować np. łóżeczko turystyczne, krzesełko do karmienia. Dobrze również, by na terenie znajdował się zewnętrzny plac zabaw. Jeśli będzie można się już bawić na tego typu sprzętach publicznych, umili on Wam znacznie pobyt. Możesz również dopytać, czy hotel planuje jakieś animacje dla dzieci, o ile oczywiście reżim sanitarny będzie na to pozwalał.

Jeżeli wybieracie się nad morze, sprawdźcie oferty na: https://www.e-wczasy.pl/noclegi/nad-morzem/domki-wypoczynkowe. Możecie przefiltrować je po posiadanych atrakcjach dla dzieci oraz dodatkowych udogodnieniach. Wśród nich znajdziecie pranie pościeli w wysokich temperaturach, dezynfekcję obiektu, ozonowanie pomieszczeń, możliwość zmiany terminu lub anulowania rezerwacji np. w przypadku problemów zdrowotnych, bądź też ewentualnej kwarantanny.

Przygotuj dziecko do wyjazdu

W tym roku bardzo ważna jest świadomość sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Na co dzień wykształciły nam się już nowe nawyki, dokładne mycie i odkażanie rąk, unikanie dotykania twarzy, utrzymywanie odstępów od innych ludzi. Ważnym jest, by wyjeżdżając na wakacje, nie zapomnieć o tych prostych zasadach. Postaraj się wytłumaczyć dzieciom na spokojnie, w sposób adekwatny do wieku, że ten urlop będzie nieco inny, ale z pewnością bardzo udany. Spakujcie ulubione zabawki i gry, dzięki którym będziecie mogli spędzać wspólny czas we własnym gronie. Dobrze byłoby też zabrać kilka nowych zabawek, które zajmą dzieci podczas pobytu na terenie hotelu.