Wakacyjna forma nauki angielskiego – obóz językowy

Z pewnością wielu rodziców zastanawia się, czy obóz językowy dla dziecka to odpowiednia forma nauki języka. Dlatego w poniższym artykule przybliżymy wszystkie informacje wakacyjnych kursów dla dzieci i młodzieży. Przekonasz się, że to nie tylko obóz językowy, ale i wiele tematycznych zajęć, które rozwijają umiejętności.

Obóz językowy – dlaczego warto?

Obóz językowy przede wszystkim łączy naukę z przyjemną zabawą, która rozwija wszelkie umiejętności poprzez zajęcia tematyczne, gry zespołowe, wycieczki terenowe, jak i wspólne ćwiczenia w grupach. Obecny lektor oraz native speakerzy umożliwiają ciągły kontakt z językiem angielskim. Dziecko tym samym oswaja się z nim i łatwiej mu rozumieć większą ilość rzeczy. To także ciekawa forma spędzania wakacyjnego czasu z rówieśnikami. Zazwyczaj kursy odbywają się za granicą, ale też wiele szkół organizuje je w kraju, np. nad morzem lub górach. Dziecko przede wszystkim nastawione na naukę angielskiego poprzez całodniowe zajęcia z instruktorami. Ćwiczy ono język z różnych dziedzin życia codziennego, kultury, sportu, podróżowania, wyrażania uczuć, rozrywki, kuchni, czy przyrody.

Jaki obóz wybrać?

Postaw na obóz, który będzie także interesować dziecko pod względem językowym i tematycznym. Dobrze, jeśli kurs pozwoli mu rozwijać swoje zainteresowania, ale także będzie wypełniony różnymi aktywnościami. Wybierzmy obóz językowy, który stawia na kreatywność i naukę połączoną z zabawą. Wiele szkół oferuje również obozy z przedziałem wiekowym uczestników. Pozwala to prawidłową komunikację z innymi. Polecamy zatem obozy językowe speak-up.pl, gdzie program dostosowany jest do grup od 7 do nawet 17 lat. W dodatku w różnych turnusach w przeciągu całych wakacji. Do dyspozycji mamy ośrodki nad morzem, jak i w górach. Zajęcia w ciągu dnia, ćwiczenia wieczorne i wiele dodatkowych atrakcji powinno zachęcić rodziców, jak i samych dzieci do skorzystania z oferty tej szkoły językowej.

 

 

źródło zdjęcia: freepik.com

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA