Wioski indiańskie w Polsce – sprawdź, gdzie je znaleźć!

Kto choć raz w życiu bawił się w Indian – ręka w górę! Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że jeśli masz co około trzydziestu lat, to trzymasz właśnie rękę w górze. Choć największa fala popularności dzikiego zachodu oraz Indian miała miejsce na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, także młodsze pokolenia lubią tą tematykę. Dowodem na to jest choćby ogromna popularność namiotów typu tipi jako dekoracji dziecięcych pokojów czy popularność wiosek indiańskich, a więc miejsc, gdzie noclegi i cały wypoczynek zogniskowane są wokół motywów z dzikiego zachodu. Gdzie wypocząć w Polsce, jeśli chcemy poczuć się jak Indianie? Oto kilka miejsc naprawdę godnych polecenia.

 

Western Camp Resort

Western Camp to prawdziwy Dziki Zachód na… południu Polski, a dokładnie w Małopolsce. Ogromny obiekt mieści się w Zatorze i oferuje aż sześćset miejsc noclegowych, dzięki czemu jest doskonałym miejscem do zorganizowania grupowego wypoczynku, na przykład wycieczki szkolnej, obozu dla młodzieży czy wycieczki integracyjnej dla pracowników. Oczywiście równie dobrze nadaje się do odpoczynku w wąskim rodzinnym gronie. Motywem przewodnim jest tu Dziki Zachód we wszystkich odsłonach. Nocować możemy w indiańskich tipi, ale też w domku szeryfa czy w kowbojskich wozach którymi zdobyto amerykę. Wszystko zaprojektowane jest z dużą dbałością o szczegóły, choć trzeba przyznać, że pobyt tu jest zdecydowanie bardziej komfortowy, niż na prawdziwym Dzikim Zachodzie…

 

 

Western Camp oferuje tez bardzo dużo atrakcji na swoim terenie – znajdziemy tu boiska do gier zespołowych, a także łowisko z wypożyczalnią sprzętu wędkarskiego. Maluchy i nieco starsze dzieci pobawią się na placach zabawy, a dorośli zrelaksują się na leżakach lub w ogródku piwnym. Wyżywienie oferuje restauracja. Dużym atutem Western Camp jest fakt, że leży on w bezpośrednim pobliżu największego w Polsce parku rozrywki, czyli Energylandii. Na terenie Western Camp kupimy bilety do Energylandii, możemy też liczyć na informacje od obsługi o programie imprez w parku rozrywki. Western Camp to najchętniej wybierane miejsce przez tych, którzy planują zabawę w Energylandii.

 

Puszczykówka

Puszczykówka czyli indiańska wioska na Podlasiu to także bardzo ciekawe miejsce. Przede wszystkim sam region wart jest odwiedzenia. Podlasie nieprzypadkowo nazywane jest niekiedy Polską egzotyczną albo magiczną. To właśnie tutaj nadal działają szeptuchy, a wiara w ich magię jest silna. To też region przyciągający wielokulturowością oraz wyjątkowymi, nadal jeszcze nieco dzikimi krajobrazami. I choć Podlasie wydaje się dalekie od kultury indiańskiej, siedlisko Puszczykówka znakomicie wpisuje się w okolicę, a indiańskie tipi wyglądają w podlaskim krajobrazie zaskakująco dobrze. Na terenie wioski indiańskiej Puszczykówka można nocować w indiańskich tipi – każde pomieści do pięciu osób. To niezapomniane przeżycie, szczególnie gdy trafi się ciepła i gwiaździsta noc pozwalająca na przesiadywanie przy ognisku. Gospodarze przygotowali tez bogatą ofertę gier i zabaw, które pozwolą zapoznać się z kulturą i tradycjami Indian. Z tego względu to idealne miejsce na pobyt dla rodzin z dziećmi. Na miejscu można też skorzystać – za dodatkową opłatą – z indiańskiej sauny.

 

Wioska tipi w Rajczynie

Agroturystyka i wioska tipi w Rajczynie to miejsce, które śmiało można zaklasyfikować jako glamping – to określenie pochodzące od słów glamour i camping, czyli jest to camping luksusowy. Utrzymane w indiańskim klimacie tipi są najwyższej jakości i znakomicie wyposażone. Na miejscu nie brak też innych atrakcji – z myślą o najmłodszych gościach przygotowano plac zabaw, jest też możliwość wynajęcia quadów, by pojeździć po okolicy. Miłośnicy dwóch kółek mogą też wypożyczyć rower – w okolicy jest wiele tras idealnych dla cyklistów. Także ogród z basenem podnosi atrakcyjność pobytu. Gospodarze mogą się też pochwalić plantacją truskawek. To indiańska wioska dla tych, którzy marzą o beztroskim wypoczynku z klasą.

 

Wioska indiańska Hosioka

Wioska indiańska Hosioka mieści się w miejscowości Saniszcze Małe w województwie opolskim. Zlokalizowana jest w miejscu, gdzie zachwyca piękna i bujna przyroda. Nocując w tipi na terenie indiańskiej wioski można tu obserwować jelenie w czasie rykowiska a także liczne gatunki ptaków, w tym orły czy rzadko spotykanego bociana czarnego. Miejsce jest przeznaczone dla gości indywidualnych oraz dla grup zorganizowanych. Gospodarze przygotowali bogatą ofertę dodatkowych atrakcji, w tym wystawę związaną z kulturą indiańską. Są tu też organizowane szkoły przetrwania dla dzieci i młodzieży.