Z dziećmi na jachcie – dlaczego to dobry pomysł?

Żeglowanie to wspaniały sposób na aktywny, letni wypoczynek. Niestety, wiele osób rezygnuje z niego w momencie, w którym zostają rodzicami, ponieważ obawiają się obecności dzieci na jachcie.

 

Boimy się o bezpieczeństwo maluchów, o ich zachowanie, o to, czy będą zdrowe. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie.

Dlaczego żeglowanie z dziećmi to dobry pomysł?
Dzieci, które mają swoje pasje i zainteresowania rzadziej uzależniają się od nowych technologii i smartfonów. Są aktywne, ciekawe świata oraz potrafią zainteresować sobą znajomych. Dlatego też, jeśli uwielbiasz żeglować pokaż zalety pływania na morzu swoim pociechom. Na jachcie można doskonale odpocząć, poznać spory kawał świata a przy tym doskonale się bawić.

 

Od kiedy mogę zabrać dziecko w rejs?
To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców. Tymczasem odpowiedź na nie jest bardzo prosta – wtedy, kiedy macie ochotę na żeglowanie. Bywa, że na pokładzie pierwszy raz staje dopiero nastolatek, ale zdarza się także, że na jacht zabierane są niemowlęta. Przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym – również doskonale poradzą sobie podczas żeglugi.

 

Planowanie podróży ma ogromne znaczenie.
Jeśli zależy ci na tym, by rejs z dzieckiem był udany na początek nie wybieraj bardzo odległych i egzotycznych krajów. Dobrym pomysłem jest np. położona blisko naszego kraju Chorwacja. Dodatkowo pamiętaj, że trasa żeglugi powinna być podzielona na niewielkie odcinki. Dzięki temu twoje dziecko nie będzie się nudziło. Sporo przydatnych informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.punt.pl/zeglowanie-z-dziecmi/.

 

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?
Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojej pociechy postaw na nowoczesne zabezpieczenia takie jak kamizelki ratunkowe czy szelki. Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie brzegów jachtu specjalną siatką, która zmniejszy ryzyko wypadnięcia dziecka za pokład.

Podsumowując, zabranie dziecka na jacht to doskonały pomysł na udany, niecodzienny, rodzinny wypoczynek. Korzyści ze wspólnego żeglowania jest naprawdę sporo, zaś przed ewentualnymi problemami możemy skutecznie zabezpieczyć się poprzez odpowiednie planowanie trasy podróży oraz środki bezpieczeństwa.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

 REKLAMA