Z miłości do psa i kota

Dom bez dzieci… Dom bez psa… Dom bez kota…

Dom pełen Miłości to dom pełen życia – więzi tej nie zrozumie ten, kto nie miał zwierzaka. Dziś pies niekiedy tylko pełni funkcję stróża domu, częściej natomiast jest towarzyszem życia. Kot już nie łapie myszek, dziś my łapiemy dobre kocie ujęcia by naszego zabawnego i psotnego mruczka pokazać światu poprzez dostępne społecznościowe media.

Między bajki więc włożyć można mity o tym, że zwierzęta są przy nas by mieć łatwiejszy dostęp do miski pełnej jedzenia. Troska, przywiązanie, przyjaźń czy miłość to relacje pełne wzajemności których doświadczamy nie tylko od innych ludzi, ale którymi obdarzają nas również mieszkające z nami zwierzęta. Czworonożni przyjaciele poprzez swoje zmysły potrafią interpretować nasze samopoczucie oraz nasze zachowania, dlatego też gdy mamy „słabszy dzień” lub potrzebujemy pocieszenia nasz pupil najczęściej jest przy nas by dodać nam energii, wesprzeć, dodać otuchy, jak również uzdrowić na wszystkich, także tych duchowych poziomach. To miłość bezwarunkowa, tak oczywista i choć nie zawsze dostrzegalna niezwykle ważna.

 

Wyjątkowość tej energetycznej mieszanki dostrzec można wyraźnie obserwując relacje między dziećmi i zwierzakami, a nawet psem i kotem. To relacja bez słów które potrafimy zrozumieć, lecz doskonale widać że zarówno dzieci jak i zwierzęta dobrze czują się w swoim towarzystwie i naturalnie lubią ze sobą przebywać. Dzielimy ten świat z wieloma stworzeniami i czas najwyższy by z większą empatią zacząć to dostrzegać.

 

 A teraz wyobraź sobie dom bez zwierzaka… bez psa, bez kota …

  • kto by Cię kochał tylko za to że jesteś, bez względu na to ile masz lat, czym się zajmujesz i co posiadasz?
  • kto cenił by Cię takiego jakim jesteś, bez względu na wzrost, kolor włosów, kolor skóry, kolor oczu, proporcje ciała?
  • kto akceptuje Cię takiego jakim jesteś nie osądzając i nie narzucając Ci niczego?
  • kto pokazywałby Ci codziennie jak się nie poddawać (włażąc na kanapę i robiąc słodkie oczka).

 

Więc… czy podejrzewałeś kiedykolwiek swojego czworonoga o jakże wyjątkową rolę przewodnika czy nauczyciela? Czy już wiesz jak NIE OCENIAĆ INNYCH, a jedynie ich odmienność AKCEPTOWAĆ?

„Do serca przytul psa weź na kolana kota” jak śpiewał Jan Kaczmarek w jakże pełnym dzisiejszych prawd utworze. Okaż serce, nakarm swojego czworonoga, poświęć mu czas. Koty i psy tęsknią i kochają swoich opiekunów tak samo, choć inaczej to okazują.

 Czasami bywa tak, że z różnych względów nie możemy mieć w domu czworonoga, to jednak nie wyklucza możliwości zabawy z psem czy kotem sąsiada, znajomego, czy też wsparcia swoją pomocą hotelu dla psów czy schroniska, a to tylko kilka propozycji by zaprosić zwierzę do swojego życia.

Możesz również złożyć propozycję opiekowania się i wychodzenia na spacer z zaprzyjaźnionym pieskiem, a nawet jako miłośnik zwierząt możesz zostać profesjonalnym opiekunem pomagając osobom z Twojej okolicy w opiece nad ich pupilem. Czy to będzie zajęcie stałe czy opieka w wakacje zależy tylko od Ciebie, z pewnością natomiast uzupełni to o dodatkową kwotę Twoje kieszonkowe. 

 

 


SPRAWDŹ TEŻ

Spacer z bezdomniakiem

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner