Zobacz Bydgoszcz oczami dzieci – Bydgoszcz dla dzieci!

Bydgoszcz, miasto jakich wiele w Polsce, co je więc wyróżnia? Czy to kolejny punkt na turystycznej mapie kraju, gdzie podziwiamy pomniki, odwiedzamy kolejne miejsca kultury czy zwiedzamy muzea? Jasne, że tak! Ale o tym piszą we wszystkich przewodnikach!

A przecież podróż z dzieckiem do nowego miasta ma być fascynująca, pełna przygód, śmiechu i dziecięcych zabaw. Czy znacie taką Bydgoszcz? Bo przedstawia się ona tak…

Spacerując i zwiedzając nowe miasta zawsze odwiedzamy muzea, jako miejsca posiadające wiele pamiątek, reliktów  przeszłości, czy przedstawiające historię naszych dziejów. Dla dzieci to nuda! Na szczęście jest jednak takie muzeum, do którego dzieci chcą wracać! To wyjątkowe miejsce w centrum Bydgoszczy – Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie każdy zaprojektuje i wykona swoje własne, najpiękniejsze mydło, które zabierze na pamiątkę do domu. To tutaj podróż przez historię usiana jest anegdotami i wyjątkowymi eksponatami. Tylko tutaj można przenieść się w czasie i zasiąść na rzymskiej toalecie, wykąpać w średniowiecznej balii i zrobić pranie na tarze! Nikogo nie ominą też zakupy w Kolonialce ani wizyta w typowej łazience rodem z PRL-u. Każde dziecko i dorosły wyjdzie z Muzeum z uśmiechem na twarzy i mydełkiem w dłoni. Tak, tak!

 

Podczas podróży z dzieckiem jednym z obowiązkowych punktów wycieczki jest wizyta na placu zabaw. Jest ich tak wiele na każdym bydgoskim osiedlu, że nie sposób zliczyć i wskazać gdzie akurat należało by się udać.  Natomiast jeden plac zabaw w Bydgoszczy nieznacznie się wyróżnia, a wszystko przez Magiczne Krzesło spełniające życzenia! Czerwone krzesło zostało ustawione na placu zabaw znajdującym się na Wyspie Młyńskiej na pamiątkę kręconego tu w 2009 roku filmu dla dzieci „Magiczne drzewo”. Odwiedźcie je koniecznie i pamiętajcie o życzeniach!

Przez centrum Bydgoszczy przebiega 18 południk. Miejsce to znajduje się niedaleko wyżej wspomnianego placu zabaw i jest punktem wypraw na tyle fascynującym, że nie powinno się go omijać. Znajdziecie go bez problemu, bowiem 18 południk doczekał się nawet pomnika. Pasjonatów zwiedzania na pewno zachwyci fakt, iż dookoła znajdują się liczne muzea, w tym Europejskie Centrum Pieniądza, gdzie dzieci dowiedzą się w jaki sposób w dawnych czasach powstawały monety i banknoty, oraz w miejscu dawnej mennicy będą mogły wybić pamiątkowy pieniądz. To prawdziwa frajda!

Spacerując przez centrum miasta warto zboczyć w głąb ulicą Grodzką, tam bowiem znajduje się miniatura  bydgoskiego zamku, którą najmłodsi bardzo lubią podziwiać. W części amfiteatru natomiast przy ul. Mostowej niezwykle prezentuje się makieta dawnej Bydgoszczy, którą oczywiście można dotykać i zastanowić się jak wyglądało życie w tym mieście, tu na pewno dziecięca wyobraźnia pomoże!

 

A co jeśli pada i pogoda nie zachęca do spacerowania? Wtedy dzieciom potrzeba alternatywnych miejsc do biegania, skakania i figlowania! Tu z pomocą przychodzą lokalne sale zabaw.

Bydgoszcz ma to szczęście, że poszczycić się może jednym z największych Centrów Zabaw Rodzinnych jakim jest Family Park. Tu nad dobrą zabawą dzieci czuwa smok Fampo, który jest maskotką Family Park, a powierzchnia do zabawy zachwyca, bo to ponad 4000 m2 na których znajdują się m.in. wielopoziomowy figloraj, ścianka wspinaczkowa, dmuchana zjeżdżalnia i trampoliny. Na dzieci czekają także: samochodziki akumulatorowe, kolejka wąskotorowa, kręgle oraz wiele innych atrakcji. Family Park pamięta także by nikomu nie zabrakło sił do zabawy zapraszając do swojego bufetu.

 

Na dzieci, które wolą nieco mniejsze obiekty do zabaw czeka sala zabaw FIGLOWISKO, oferując wspaniałą zabawę w basenach z kulkami, na zjeżdżalniach, palmowej karuzeli, wieży spidermana, czy bawiąc się w wielopoziomowym małpim gaju z mnóstwem labiryntów. Na niemal 700 metrach powierzchni dzieci mogą się wyszaleć, a rodzice spokojnie wypić kawę i odpocząć na sofach w strefie rodzica. Sprawdźcie to miejsce koniecznie, bo atrakcji czeka tam o wiele więcej!

 

Najmłodszym podróżnikom proponujemy natomiast KIDS’ PLAY. To rodzinna i wyjątkowa sala zabaw dla dzieci, w której maluchy mogą spokojnie zdobywać nowe umiejętności i pokonywać przeszkody odpowiednio dostosowane do ich wieku, tu najmłodsi spotkają też najwięcej rówieśników. Sala zabaw KIDS’ PLAY spełnia standardy i wymogi bezpieczeństwa, bowiem wyposażenie i przyrządy znajdujące się w niej dobierane są nie tylko pod względem zapewnienia rozrywki,  ale również waloru edukacyjnego by wspomóc koordynację ruchowo-wzrokową dziecka.

 

Poszukiwaczom mocniejszych wrażeń polecamy największą w Bydgoszczy salę zabaw w laserowego paintballa. To Laser Arena z ciekawymi labiryntami, fluorescencyjnym graffiti, wygodnymi kamizelkami oraz bronią do laserowych zabaw. To opcja dla dzieci i dorosłych – gra w klasyczną wojnę czy walkę ze scenariuszem? Bardzo proszę! na pewno spełnią Wasze życzenie. Zapewniamy, że po wizycie tam z Waszych twarzy długo nie zniknie uśmiech!

 

Miłośników sportu na pewno zainteresuje SQUASH POINT  – to pierwszy klub squasha i badmintona w Bydgoszczy. Squash point powstał z myślą o wszystkich miłośnikach tej dyscypliny sportu – zarówno początkujących graczach, którzy stawiają swoje pierwsze kroki, jak i tych doświadczonych i zaawansowanych. Obiekt wyposażony jest w nowoczesne zaplecze sanitarne, wypożyczalnię i sklep ze sprzętem, więc o nic nie musicie się martwić!

Opieką nad dziećmi, nawet nocną zajmuje się Ambasada Dziecięca, jeśli więc zajdzie taka potrzeba odwiedzając Bydgoszcz warto o tym pamiętać. Utulić najmłodszych natomiast pomoże i wspomoże Chustynka.pl Jako certyfikowany doradca noszenia w chuście doskonale wie co to potrzeba bliskości, poczucia bezpieczeństwa, wspieranie prawidłowego rozwoju oraz realna pomoc dla młodych rodziców. Polecamy, bo Chustynkę naprawdę warto polecać.

Jak idzie zwiedzanie Bydgoszczy? Czy są jeszcze inne miejsca? Czy to już koniec atrakcji? Nie będzie więcej zwiedzania?

Nic podobnego, to wręcz namiastka, drobny wycinek tego co czeka każdego małego podróżnika! Bo żadne dziecko nie oprze się zwiedzaniu zoo, grze w minigolfa, czy fascynującemu przedstawieniu w teatrze lalek. Można też karmić papugi, zwiedzić stary tramwaj czy pojeździć na łyżwach. Czego mała dusza zapragnie, bo w Bydgoszczy jest wszystko czego dziecku potrzeba. A jeśli odwiedzicie Bydgoszcz latem na pewno chętnie popłyniecie z dzieckiem wodnym tramwajem, lub innym wodnym sprzętem – to niezwykła przygoda na którą wiele dzieci wręcz czeka!

Do tego liczne pokazy, wydarzenia, koncerty, atrakcje o których warto wiedzieć wcześniej.  To wszystko i o wiele więcej znajdziecie na portalu bydgoszczdladzieci.pl  Warto o tym pamiętać będąc już w Bydgoszczy, lub dopiero planując przyjazd. Nie ominą Was wyjątkowe rodzinne spotkania, zajęcia sportowe czy wydarzenia kulturalne organizowane przez Fundację „Wiatrak”. Na Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne Radosne Serca oraz Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc zaprosi Fundacja „Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II” Obie fundacje warto wspierać jednym procentem, by mogły prężnie działać dalej.

Odwiedzajcie więc Bydgoszcz, poznajcie liczne atrakcje, odkrywajcie nowe miejsca,  zapytajcie o Turystyczne GRY MIEJSKIE dostępne też w aplikacji mobilnej. A jeśli chcecie się tu nudzić – to tylko na własne życzenie!