ZOSTAŃ W DOMU!

Nasz otwarty dotąd świat właśnie się zamyka. Niedostępne stają się kultura i sztuka, a spotkania z najbliższymi czekają na lepszy czas.  Codzienne informacje sprawiają, że nie wiemy co nas jutro czeka, a wszystko za sprawą wirusa!

W najwyższej gotowości są służby medyczne, rząd wydaje zalecenia, lecz aby wygrać tą nierówną walkę wystarczy pozostać w domach!

Każdy więc może być bohaterem, bo każdy może tego dokonać!

 

Chcesz być bohaterem domu? Zostań w nim! Tym prostym sposobem pomagasz i chronisz wszystkich !

 


 

Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową, metody zapobiegania zakażeniu, to dbanie o higienę poprzez dokładne mycie rąk wodą z mydłem, zasłanianie twarzy podczas kasłania i kichania oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób, by ochronić się przed koronawirusem. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej.

Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Aktualne komunikaty i zalecenia www.gov.pl/web/koronawirus