#zostańwdomu – Czy to dobry czas na mały remont pokoju dziecka?

Niespodziewana przerwa od wszystkiego, związana z epidemią CoVid-19, zdecydowanie ograniczyła listę zajęć większości z nas. Akcja #zostań w domu sprawia, że nie narzekamy na nadmiar zajęć czy wręcz męczymy się nudą. A gdyby tak wykorzystać ten czas na coś z pożytkiem dla domu i rodziny? Tym bardziej tam, gdzie dzieci muszą zmierzyć się z problemem braku aktywności. Warto zaprosić je do czegoś, co zawsze angażuje i sprawia wielką radość – stworzenia nowej aranżacji we własnym pokoju.

Niespodziewana przerwa od wszystkiego, związana z epidemią CoVid-19, zdecydowanie ograniczyła listę zajęć większości z nas. Akcja #zostań w domu sprawia, że nie narzekamy na nadmiar zajęć czy wręcz męczymy się nudą. A gdyby tak wykorzystać ten czas na coś z pożytkiem dla domu i rodziny? Tym bardziej tam, gdzie dzieci muszą zmierzyć się z problemem braku aktywności. Warto zaprosić je do czegoś, co zawsze angażuje i sprawia wielką radość – stworzenia nowej aranżacji we własnym pokoju.

 

Teraz jest świetny czas na remont!

Jak nie zwariować podczas #zostań w domu? Zaangażuj swoją pociechę w coś konkretnego

Oprócz sensownego wykorzystania czasu remont pokoju dziecka to znakomity pomysł na wciągnięcie go (może być od wieku przedszkolnego w górę) do wspólnej zabawy w wymyślanie atrakcyjnego wystroju. Może to być nawet mały remoncik czy po prostu odświeżenie wnętrza, ale powinien przynieść dużą zmianę. Dlatego warto pozwolić synowi lub córce na wybór pomysłu i aktywne uczestnictwo w projektowaniu wnętrza, wybór kolorów i wzorów. Oraz – jeśli to możliwe – zrealizować nawet najfantastyczniejsze wizje. W przypadku nieco starszych dzieci lub nastolatków będzie można zaangażować je do pomocy, dzięki czemu wykorzystają ten trudny czas na naukę czegoś praktycznego.

https://4wall.pl/77_tapety-w-kropki

Remont pokoju dziecka. Jak odkryć w sobie duszę designera?

Czy warto korzystać z pomocy fachowca? Można to rozważyć, jednak zgodnie z celem akcji #zostań w domu warto i sobie, i innym umożliwić bezpieczne przetrwanie czasu pandemii. Może lepiej zaplanować prace w ten sposób, by wykonać samemu te czynności, które na pewno leżą w zasięgu każdego z nas. Świetną opcją będzie na przykład położenie tapety dziecięcej z niesamowitym wzorem, pomalowanie sufitu, zamontowanie nowych listew przypodłogowych i podsufitowych, wymiana kontaktów itp. Materiały niezbędne do tych czynności da się zamówić w sklepach internetowych, które w tym czasie nadal dysponują niezłą ofertą. Można również pomyśleć o nowych meblach czy innych akcesoriach.

https://4wall.pl/tapety-w-kropki/2015-tapeta-dziecieca-w-kropki-g56522.html

Nawet mały remont to zadanie dla całej rodziny

Jeśli już się zdecydujemy na remont pokoju dziecka, najlepiej zacząć od giełdy pomysłów. Niech każdy domownik, nie wyłączając samego zainteresowanego, przedstawi kreatywny pomysł na pokój dziecięcy. Oczywiście należy przetrwać nawałę rozmaitych łóżek w kształcie statku kosmicznego lub czarnych ścian w pokoju i stopniowo, drogą eliminacji, przejść do właściwych idei. Pamiętajmy, że dziecku na pewno spodoba się coś żywego, pełnego konkretów i zaskakujących elementów, dlatego głównym zadaniem rodziców jest połączenie tego co najlepsze w wyobraźni z podstawowymi zasadami projektowania wnętrz.

https://4wall.pl/tapety-do-pokoju-dziecka/2048-tapeta-dla-dzieci-samochodziki-g56010.html

Jak wykorzystać nowoczesne materiały wykończeniowe?

https://4wall.pl/tapety-geometryczne/4167-tapeta-geometryczna-trojkaty-103168.html

Tapetowanie daje niezwykłą możliwość łączenia barw i wzorów. Nowoczesne kolekcje zawierają tapety o różnej plastyce, które jednak znalazły się w nich z myślą o łączeniu dwóch, a nawet trzech wzorów w jednym wnętrzu. Warto sięgnąć po jedną z kolekcji dedykowanych dzieciom – znajdziemy tam figury zwierząt, bohaterów kreskówek czy obłędną fakturę tła z dużymi i wyrazistymi motywami pasującymi do młodzieńczego temperamentu. Ogromne możliwości daje dekoracja światłem, na przykład przypodłogowe i podsufitowe listwy z podświetleniem LED. Można również pokusić się o wybór nowych mebli, które przyjadą pod dom w paczkach do samodzielnego złożenia. Być może to duże wyzwanie, ale właśnie mierzymy się z jeszcze większym, więc warto wykorzystać #zostań w domu na mały remont i wspólną pracę z własnymi dziećmi.