Dywany dziecięce, Dywany do pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecka zapewne pragniemy, aby aranżacja wnętrza jak najlepiej odpowiadała upodobaniom dziecka. Pokój dziecięcy to nie tylko miejsce zabaw, rozrywki i odpoczynku, to także strefa nauki. Jeśli więc zależy nam na jak najlepszym rozwoju swojej pociechy, stwórzmy mu naprawdę miły kąt, w którym chętnie będzie spędzał czas. Jaką rolę w aranżacji pokoju dziecięcego odgrywa dywan? 

Funkcje dywanu w pokoju dziecięcym
Warto na pewno zastanowić się, z jakich powodów ludzie kupują dywany. Cóż, czynników jest sporo, począwszy od tych czysto praktycznych, a skończywszy na cechach wizualnych. Dla dziecka niewątpliwie liczą się przede wszystkim walory optyczne dywanu czy wykładziny. Mile widziane będą na dywanie motywy, które miło się kojarzą naszemu dziecku.

Z drugiej strony dywan w pokoju dziecięcym stanowi ważną izolację posadzki. Zastosowanie w pokoju solidnego, grubego dywanu jest szczególnie przydatne w domach jednorodzinnych, gdzie nie zastosowano ogrzewania podłogowego, w takim mieszkaniu posadzki mogą być dość chłodne. Dzieci bardzo lubią bawić się na podłodze, dlatego ciepły, przyjemny w dotyku dywan jest na ogół bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jaki dywan dziecięcy wybrać?
Wybranie odpowiedniego dywanu może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Bo często samo dziecko nie do końca może wiedzieć, co mu się będzie na trwałe podobać. To raczej oczywiste, że dziewczynkom (choć nie musi to być sztywną regułą) bardziej będą się podobać wesołe kolory pastelowe, np. róż i biel. Natomiast chłopca zapewne bardziej ucieszą kolory ciemniejsze, zieleń, błękit, czerń. Mile widziane na pewno będą motywy samochodów, ulic, miast czy ulubionych postaci z popularnych komiksów, gier lub bajek.

Dywan (nie tylko) dla chłopca z uliczkami

Przeglądając dywany dziecięce, na pewno warto także zwrócić uwagę na ich trwałość. Jak wszystkie elementy wyposażenia pokoju dziecka, tak i dywan jest szczególnie narażony na intensywną eksploatację. Dzieci przez swoją pomysłowość w zabawach lub po prostu przez zwykłą dziecięcą nieuwagę łatwo mogą zaplamić podłogę. Przewidując tego typu sytuacje na pewno warto wybierać spośród oferty dywanów syntetycznych, bowiem dywany wykonane z naturalnych włókien trudniej się czyści.

Dywany dla alergików
Jeszcze jednym czynnikiem, który należałoby uwzględnić jest kwestia sterylności. Jeśli dziecko ma stwierdzoną alergię, lub podejrzewamy, że może ją mieć, na pewno nie będziemy kupować dywanu wełnianego. Dlaczego? Otóż dywan wełniany zwłaszcza w pierwszych miesiącach użytkowania mocno linieje. Nie trudno się domyśleć, że dla każdego alergika będzie to bardzo niekorzystne zjawisko. O wiele lepiej zastosować w takiej sytuacji dywan wykonany z materiałów syntetycznych (np. z tzw 'przędzy polipropylenowej’) z krótkim włosem. A jeszcze lepsze może się okazać w praktyce zastosowanie dobrej jakościowo wykładziny dywanowej z króciutkim, ale bardzo gęstym, miłym w dotyku runem. Na pewno nie rozsądne by było kupowanie długowłosego dywanu w stylu shaggy. Taki dywan trudniej utrzymać w sterylnej czystości, tak potrzebnej alergikom.

więcej na

www.kochamydywany.pl

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA