Jak udoskonalić swoje wypieki na przyjęcie i imprezę – sprawdzone dekoracje ciast

Ciasta, babeczki, muffinki i oczywiście tort – to nieodłączny element wielu przyjęć i imprez okolicznościowych. Słodkości są doskonałą przekąską, która urozmaici menu, jakie pojawia się na stole. Jeśli zostaną odpowiednio udekorowane, będą również niepowtarzalną i oryginalną ozdobą. Oto kilka sprawdzonych propozycji na dekorację ciast i dekoracje na tort.

 

Słodki napis

Zarówno na małych ciastach i babeczkach, jak i na dużym torcie sprawdzą się doskonale napisy samodzielnie stworzone ze słodkiej masy. Za pomocą jadalnych barwników można stworzyć literki w dowolnym kolorze. Można napisać na torcie życzenia urodzinowe, podkreślić ważną okoliczność czy podpisać babeczki w uroczy sposób. Ten sposób daje nieograniczone pole do popisu i pozwala na wykonanie bardzo kreatywnej dekoracji ciast i innych wypieków.

Figury z masy – cukrowe dekoracje

Zwierzęta, postaci z bajek czy różne przedmioty – z masy cukrowej można stworzyć wszystko. Cukrowe dekoracje na wypieki mogą być zarówno płaskie, jak i wystające. Pozwalają na otrzymanie ciasta okolicznościowego. Ta ozdoba sprawdza się w szczególności jako dekoracja na tort urodzinowy dla dzieci utrzymany w motywie ulubionych bajek i bohaterów.

Ciasta z przekazem

Użycie specjalnych dekoracji na wykałaczkach, które można umieścić na torcie, ciastach, a nawet małych muffinkach to jedne z najbardziej efektownych ozdób, które w łatwy sposób podkreślą charakter i wyjątkowość przyjęcia. Toppery mogą być większych rozmiarów na dwóch nóżkach bądź mniejszych na pojedynczej nóżce. W ofercie topperów do tortów, ciast i muffinek znajdują się:

  • cyferki
  • chorągiewki
  • tabliczki
  • serca
  • kształty
  • duże, podwójne pikery z napisami

Na chorągiewkach i tabliczkach można stworzyć własne opisy, życzenia i przesłania. Serca będą świetną ozdobą na walentynkowe wypieki, różne kształty będą dobrym wyborem na zabawy dla dzieci bądź przyjęcia okolicznościowe, na przykład baby shower. Gotowe ozdoby na wykałaczkach to oryginalna dekoracja ciast.

Rozpalony tort – race i świeczki

Każdy tort, nie tylko urodzinowy, ale również z okazji innych okoliczności powinien mieć świeczki, które są doskonałą dekoracją ciast na takie okazje. Na urodziny najlepsze będą małe pojedyncze świeczki bądź duże świeczki cyfry, które doskonale podkreślą świętowany jubileusz. Pojedyncza mała świeczka będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem na babeczce bądź muffince, jako urodzinowa niespodzianka dla bliskiej osoby, która będzie zastępowała tradycyjny tort. Innym sposobem na to, jak udekorować tort w oryginalny i efektowny sposób jest zastosowanie rac, które z pewnością zwrócą uwagę gości i podkreślą moment, w którym ciasto znajdzie się na stole. Różnorodną ofertę świeczek urodzinowych i rac na tort znajdziesz w sklepie godanparty.pl.

Kolorowe słodkie muffinki – papilotki do babeczek

Oprócz kolorowego lukru, polewy, posypek czy okolicznościowych pikerów, babeczki i muffinki można również ozdobić dzięki papilotkom i foremkom. Kolorowe i wzorzyste opakowania na małe wypieki świetnie się sprawdzają przy podaniu słodkości na stole imprezowym. Foremki i papilotki do babeczek można dobrać kolorystycznie do innych dekoracji, które pojawią się na przyjęciu.

Owoce, kwiaty i słodkości

Bardzo starym i sprawdzonym sposobem na to, jak udekorować tort, jest umieszczenie na nim słodkich przekąsek i naturalnych ozdób. Sezonowe owoce, galaretka, drażetki czy czekoladki to świetna dekoracja ciast. W porze letniej i wiosennej bardzo efektownym rozwiązaniem jest zastosowanie na torcie dekoracji z jadalnych kwiatów. Nada to ciastu świeży i subtelny wygląd.

 

 


 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner