Drewniane meble dla niemowląt – czy warto je kupować?

Urządzanie pokoju niemowlęcia wymaga szczególnej troski. Pomieszczenie to musi oferować wyjątkowy komfort w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkiem, który może znacząco wpłynąć na funkcjonalność pokoju dziecka, jest oczywiście jego umeblowanie. Meble dla niemowląt poza tym, że praktyczne powinny być bezpieczne i trwałe. Wydaje się więc, że te wykonane z drewna, to dobry wybór.

Meble dla niemowląt – mocne i trwałe

Mebelki dla dzieci powinny cechować się trwałością oraz wytrzymałością. Oczywiście jest to pożądane głównie w przypadku nieco starszych pociech, które zaczynają poznawać świat, niemniej ten warunek w przypadku mebelków dla niemowlaka również powinien zostać spełniony. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że codzienne użytkowanie związane z opieką nad niemowlęciem jest całkiem wymagające. Nieustanne wkładanie i wyjmowanie z łóżeczka, otwieranie szafek z ubraniami czy chociażby codzienne zmienianie pieluszki na przewijaku, sprawiają że meble dla niemowląt są intensywnie eksploatowane.

Drewno, które jest twardszym materiałem, może wytrzymać naprężenia i zadrapania. W przeciwieństwie do plastikowych mebelków, te drewniane nie łamią się nawet wtedy, gdy na nich usiądziemy. Dzięki temu mebelki do pokoju niemowlaka wykonane z drewna z powodzeniem posłużą przez kilka pierwszych lat życia dziecka, a po drobnych przeróbkach, nawet i dłużej.

Jak wybrać bezpieczne mebelki do pokoju niemowlaka?

Producent mebli dziecięcych musi gwarantować ich bezpieczeństwo. Materiał z jakiego są wykonane jest nie bez znaczenia. Bez wątpienia drewniane meble stanowią jedną z lepszych opcji w tym względzie, ponieważ są wykonane z nietoksycznych materiałów. W porównaniu do mebli z tworzyw sztucznych, drewno jest naturalną alternatywą, pozbawioną szkodliwych substancji. Dlatego też kolekcje mebli dla niemowląt Pinio wykonane z drewna od lat cieszą się ogromną popularnością.

Ponadczasowe piękno mebli dla niemowląt

Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób preferuje meble drewniane, jest ich naturalne, ponadczasowe piękno, które utrzymuje się przez długi czas. Lite drewno to elegancki materiał, a możliwość wyboru wykończenia pozwala wybrać takie, które będzie uzupełnieniem dziecięcej sypialni od najmłodszych lat do dorastania. Wiele firm na rynku posiada bogatą ofertę mebli do pokoju niemowlaka. Jedną z ciekawszych znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl. Niebanalny styl oraz wygoda mebli dla dzieci Pinio pozwala na tworzenie ciekawych rozwiązań w pokoju malucha, bez względu na wielkość pomieszczenia.

Meble do pokoju niemowlaka – czystość i estetyka

Inną wyraźną zaletą wyboru drewnianych mebli dla niemowlaka jest to, że nie potrzebują specjalnej konserwacji. Drewniane stoły, łóżeczka i krzesełka nie wymagają  środków czyszczących, a jedynie regularnego przecierania wilgotną szmatką, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu na ich powierzchni. Poza tym, niektóre z gatunków drewna, jak np. sosna posiadają naturalne właściwości antystatyczne, przez co kurz osiada na meblach w mniejszym stopniu.