Pierwsza bryka – jak wybrać wózek dla dziecka?

Wózek dziecięcy to jeden z pierwszych elementów obok łóżeczka o jakim myślimy rozpoczynając kompletowanie wyprawki dla mającego pojawić się na świecie dziecka. Maleństwu powinno być komfortowo, miło i bezpiecznie, od czego więc rozpocząć poszukiwania?

Wózek głęboki typu gondola, spacerówka czy może wielofunkcyjny? Wybór pierwszego wózka to niełatwa decyzja a oferta jest naprawdę szeroka. Najczęściej wybór pada na wózek wielofunkcyjny bo to opcja na dłuższy czas.  Aby Maleństwu było wygodnie najlepiej sprawdzą się te z szeroką podstawą, wygodnym siedziskiem i regulowanym oparciem gdy dziecko zacznie już siadać.

Bezpieczeństwo naszego dziecka to sprawa priorytetowa, na szczęście producenci wózków nie oszczędzają na materiałach i dokładają wszelkich starań by wózek był solidny i wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka. Warto dodać, że znaczna część materiałów zawiera tak ważne filtry UV, chroniąc nasze Maluchy przed skutkami nadmiernego promieniowania.

Aluminiowy stelaż to solidna podstawa każdego wózka, nie bez znaczenia jednak jest jego waga, zwłaszcza gdy trzeba go będzie nosić po schodach na wyższe piętra. Waga wózków głębokich to przedział między 10 a 20 kg, więc jest nad czym się zastanawiać.

Zwrotność i rodzaj kół też nie są bez znaczenia. Pompowane koła znacznie lepiej amortyzują wstrząsy podczas prowadzenia wózka, co oczywiście ma wpływ na komfort jazdy dziecka. Pełnych kół w wózkach nie ma potrzeby pompować.

Wózki posiadają wiele akcesoriów dodatkowych. Szczególnie użyteczna jest folia przeciwdeszczowa czy moskitiera. Często w komplecie wraz z wózkiem znajduje się też parasolka, torba, ochraniacze na koła czy siatka zakupowa. Wszystkie one są przydatne zarówno podczas zakupów jak i po to by pomieścić to co niezbędne dla dziecka.

Cena i wygląd wózka to sprawa indywidualna. Czym się więc kierować? Zdecydowanie zdrowym rozsądkiem i sprawdzonymi opiniami rodziców, którzy z własnego doświadczenia powiedzą czego po upatrzonym modelu można się spodziewać.  Kolorystyka wózka, jego wyjątkowy design ma znaczenie tylko dla nas, dla dziecka najważniejsza jest wygoda.

 


(a) ARTYKUŁ REKLAMOWY

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner