Podróż z dzieckiem – od kiedy zaczynać?

Narodziny dziecka wiele zmieniają w życiu całej rodziny. Szczególnie jak chodzi o dłuższe podróże rodzice zastanawiają się, od kiedy można zabierać ze sobą maluszka na długie trasy. Często zwłaszcza młodzi rodzice boją się, iż długa podróż może niekorzystnie wpływać na ich pociechę.

Im szybciej, tym lepiej

Zdaniem bardzo wielu specjalistów podróże z dzieckiem najlepiej rozpoczynać dość wcześnie. Dzieci po urodzeniu większość czasu śpią, a szum samochodu wpływa na nie kojąco. Oczywiście warto się do tego odpowiednio przygotować, szczególnie jak mowa o odpowiednim wyposażeniu maluszka. Kocyki dla dziecka to jeden z tych przedmiotów, które obowiązkowo powinny się znaleźć w torbie rodziców. Dzisiaj jest ich szeroki wybór, kocyki Minky, kocyki Velvet czy kocyk bambusowy. Istotne jest, aby dopasować kocyki wielkością do wieku dziecka jak również do pory roku. Wełniane kocyki w środku lata to niezbyt dobre rozwiązanie, jednakże te wykonane z Minky sprawdzą się o tej porze roku doskonale. Ponadto rodzice powinni mieć więcej niż jeden kocyk na wypadek, gdyby jeden się ubrudził.

Jak planować podróż z dzieckiem?

Planując podróż z maluszkiem ważne jest, aby odpowiednio wybrać porę dnia. Najlepiej decydować się na wyjazd w chwili, kiedy wiadomo że dziecko będzie spać. Dobrze jest także sprawdzić, gdzie po drodze można się zatrzymać, aby można było maluszka swobodnie przewinąć i nakarmić. W związku z tym trzeba przyjmować, iż podróż z dzieckiem będzie trwała znacznie dłużej, właśnie ze względu na konieczne postoje. Dobrze, jeżeli jedno z rodziców może siedzieć blisko dziecka, aby w razie konieczności zabawić je czy podać mu picie. Należy także zadbać o wygodę maluszka. Wprawdzie podczas podróży bezwzględnie dziecko powinno być w odpowiednio dopasowanym do jego wieku i wagi foteliku samochodowym, jednak w podręcznym bagażu powinny się znaleźć wszystkie rzeczy do jego pielęgnacji, jak pieluchy, butelki na picie smoczki i podobne. Można zabrać ze sobą na przykład otulacz dla dziecka, który pozwoli na uspokojenie maluszka w czasie postoju. Zdaniem niektórych rodziców warto zabrać ze sobą takie przedmioty jak pościel dziecięca, zwłaszcza w sytuacji , gdy nocleg będzie poza domem.

Serdecznie polecamy kocyki dla małych i dużych do kupienia w sklepie internetowym Makaszka.pl

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki MAKASZKA

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner