Zwierzogród, Zadziwiający kot Maurycy… Jakie bajki o zwierzętach obejrzeć z dzieckiem?

Wybór odpowiedniej bajki do obejrzenia z dziećmi nie zawsze jest prosty. W sieci dostępne są różne animacje, lecz są one dostosowane do różnej grupy wiekowej. Można jednak stwierdzić, że bajki o zwierzętach często są nie tylko odpowiednie dla młodego odbiorcy, ale również przekazują morał w taki sposób, że będzie on zrozumiały dla małego widza. Przedstawiamy więc kilka wybranych bajek o zwierzętach, które warto obejrzeć z dzieckiem.

 

Współczesna klasyczna bajka Zwierzogród

Zwierzogród to bajka Disneya z 2016 roku. Pomimo kilku lat na karku, cieszy się ona dużą popularnością i sympatią zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów. Główny wątek fabuły opiera się na historii królika Judy Hopps, pochodzącej z małej wsi, która pragnie zostać policjantką w wielkiej metropolii. Przenosi się więc do tytułowego Zwierzogrodu, aby zmierzyć się z nową i ogromną rzeczywistością. 

Warto wspomnieć, że ta niesamowita bajka o zwierzętach Disneya zasłużyła sobie również na szczególne wyróżnienia. Zwierzogród zdobył bowiem w 2017 roku Oscara w kategorii Najlepszy animowany film długometrażowy, a także Złotego Globa w kategorii najlepszy film animowany. Można więc stwierdzić, że jest to film godny polecenia i obejrzenia w zaciszu domowym. Zwierzogród i inne bajki dla dzieci o zwierzętach znajdziesz na Player.pl, dzięki czemu można cieszyć się najlepszymi animacjami, nie schodząc z kanapy.

 

Klasyczna bajka Disneya Król Lew

Król Lew nie jest tylko starą bajką o zwierzętach dla dzieci. Jest to bowiem dzieło sztuki, które już przeszło do historii kinematografii, jako jeden z najlepszych filmów animowanych. Swoją premierę miał w 1994 roku, a więc wpisuje się w złoty okres, tak zwanego disneyowskiego renesansu. Nie można pominąć także mistrzowskiej oprawy muzycznej, za którą odpowiedzialni byli Hans Zimmer oraz Elton John.

Fabuła skupia się na postaci Simby, syna lwiego króla, który na skutek intryg zostaje zmuszony do ucieczki i życia w dziczy. Uważny widz może zauważyć, że historia ta przypomina inną klasyczną opowieść, czyli Hamleta. Szukając więc bajki o zwierzętach Disneya z morałem, Król Lew  to jeden z lepszych wyborów.

 

Znana i lubiana bajka o psie Scooby-Doo!

Szukając bajki dla dzieci o zwierzętach domowych, nie można pominąć filmów i seriali o psie-detektywie Scooby-Doo. Ta klasyczna postać została stworzona w 1969 roku, a za pierwszy serial odpowiedzialni byli Joe Ruby, Ken Spears. Kolejne bajki z serii, opowiadają o tajemniczych, zabawnych, a często nieco strasznych zagadkach, które próbują rozwiązać Kudłaty Rogers, Daphne Blake, Fred Jones, Velma Dinkley oraz tytułowy pies-detektyw, Scooby-Doo.

 

Intrygująca bajka Zadziwiający Kot Maurycy

Jedną z ciekawszych propozycji dla osób, które przepadają za bajkami o zwierzętach domowych, może być Zadziwiający Kot Maurycy. Jest to animacja, stworzona na podstawie powieści Terry’ego Pratchetta, a swoją premierę miała w 2022 roku. Charyzmatyczna postać tytułowego Maurycego może przypaść do gustu fanom innej bajki o zwierzętach domowych, a więc opowieści o Garfieldzie.

Szukając więc bajki o zwierzętach do obejrzenia online, warto skupić się na klasycznych pozycjach, a przy tym nie pomijać najnowszych produkcji. Na filmowy wieczór z filmami animowanymi można więc polecić między innymi bajki, takie jak Zwierzogród, Król Lew, Zadziwiający Kot Maurycy czy Scooby-Doo!.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA