HULAJNOGA – najlepsza na wakacje, wspaniała na co dzień!

Czy to jeszcze zabawka czy już pojazd? Dwa kółka połączone deską i drążek z rączkami do trzymania – oto Hulajnoga, nie wiedzieć czemu ulubiony dziecięcy pojazd. Współczesna hulajnoga niewiele różni się od pierwowzoru, i choć powstało wiele jej wariantów to najpopularniejsza pozostaje klasyczna.

 

Dzieci uwielbiają hulajnogę, zarówno te najmłodsze, jak i te prawie dorosłe. Fenomen tego pojazdu tkwi właśnie w jego prostocie. Jazda na hulajnodze nie wymaga specjalnych ćwiczeń, ani lekcji poruszania się na niej, każde dziecko, które ją otrzyma instynktownie czuje, co zrobić by się na niej poruszać. Ta forma aktywności to także wspaniała okazja do nauki koordynacji, ćwiczenia równowagi, oraz balansowania ciałem, do której najmłodszych naprawdę nie trzeba zachęcać.

Hulajnoga dla dzieci jest przede wszystkim mocna i lekka, zaprojektowana z uwzględnieniem potrzeb i wieku dziecka, wyposażona często w antypoślizgową matę co dodatkowo zwiększa jej walory bezpieczeństwa. Dziecięca hulajnoga najczęściej jest składana, co sprawia, że praktycznie zawsze można ją ze sobą zabrać.

 

CODZIENNE I NIECODZIENNE WYJAZDY NA HULAJNODZE

Każdy spacer daleki czy bliski, każda wycieczka, a nawet wyjście do sklepu nieopodal to idealna okazja do jeżdżenia, byle by droga była utwardzona, choć doświadczenie pokazuje, że na piaszczystych aczkolwiek zwartych terenach da się całkiem nieźle na hulajnodze poruszać. Tak więc wszelkie ścieżki parkowe, a nawet leśne są tak sportem, rekreacją, jak i przygodą. Ten cichy i niewymagający środek transportu pozwala dzieciom na odkrywanie nowych miejsc także na wakacyjnych wyjazdach. Wyprawa w nieznane na hulajnodze to niemal pewność, że pociecha nie będzie narzekać że musi daleko chodzić na nóżkach, czy nudzić się podczas zwiedzania, a przeniesienie hulajnogi na bardziej uczęszczanych trasach to dla rodziców błahostka.

 

HULAJNOGA OD NAJMŁODSZYCH LAT

Hulajnoga zaczęła wyprzedzać pierwszy rowerek a to za sprawą wersji trójkołowej, którą kilkulatki uwielbiają. I nie ma się co dziwić, bowiem poprzez balans ciałem najmłodsi świetnie radzą sobie z jej prowadzeniem, przemieszczając się szybciej niż na trzykołowym rowerku czy popularnych jeździkach. Inżynierowie i producenci dziecięcych pojazdów szybko podchwycili temat wypuszczając na rynek produkt wręcz idealny, hulajnogę trójkołową połączoną z jeździkiem, z której dziecko korzysta zależnie od swoich umiejętności i potrzeb, a którego jedną ze sztandarowych zalet jest regulacja wysokości rączki i siedziska podążająca za wiekiem dziecka. Bezpieczeństwo i wytrzymałość to kolejna jakże ważna cecha dziecięcych pojazdów i tylko wyobraźni rodziców należy pozostawić co to dokładnie w przypadku ich pociechy oznacza.

 

 

HULAJNOGĄ DO CELU

Hulajnoga daje znacznie więcej możliwości. Zarówno dzieci z pierwszych roczników szkolnych jak i  nastolatki często bowiem poza rekreacyjną jazdą korzystają z hulajnogi jako środka transportu do szkoły czy na przyjacielskie spotkania. Doceniają oni zarówno niezależność i wygodę jaką daje hulajnoga, oraz fakt połączenia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z możliwością przemieszczania się. Dodatkowo, jako że hulajnoga jest lekka i poręczna a po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca można ją bez problemu przewieźć w każdym miejskim i prywatnym środku transportu.

Młodzi miłośnicy tych niepozornych jednośladów często spotykają się by wspólnie jeździć po wcześniej upatrzonych szlakach, często spotkać ich można również podczas wyczynów i ćwiczeń ewolucyjnych m.in. w skateparkach. Coraz popularniejsze stają się również wyścigi czy letnie obozy sportowe dla pasjonatów jazdy i ewolucji na hulajnogach. To doskonały czas spędzony na zabawie, nauce i aktywności pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Powszechnie panującym trendem który młodzież docenia jest możliwość przemieszczania się na hulajnodze elektrycznej, tu jednak mała uwaga, bowiem ten sprzęt objęty jest stosunkowo nową regulacją prawną, która to wymaga posiadania karty rowerowej dla hulajnogi przez użytkowników od 10 do 18 roku życia, warto o tym pomyśleć zwłaszcza przed wakacjami.

Z przepisami drogowymi dotyczącymi hulajnogi, ale także rolek i roweru zapoznać się możecie m.in. na stronie Fundacji Rozwoju i Wsparcia Pasieka https://fundacjapasieka.pl/rower-rolki-hulajnoga-przepisy/

 


REKLAMA

 

 

 


ARTYKUŁ REKLAMOWY – kliknięcie w link oraz materiał promocyjny przekierowuje użytkownika na stronę platformy zakupowej

ZDJĘCIA

  1. Obraz autorstwa bearfotos na Freepik
  2. Obraz autorstwa Freepik