Na co zwracać uwagę, wybierając gry komputerowe dla dzieci?

Podpowiadamy jak wybrać gry dostosowane do wieku naszych pociech.

 

Współcześnie dzieci coraz częściej wcześnie zaczynają interesować się komputerem i grami. Psychologowie ostrzegają przed negatywnymi konsekwencjami sięgania po brutalne gry, niedostosowane do wieku i wrażliwości dziecka zamiast np. po gry farmerskie na przeglądarkę. Nie oznacza to oczywiście, że należy całkowicie rezygnować z komputera, zwłaszcza w przypadku starszych dzieci. Warto jednak kontrolować, po jakie treści sięgają najmłodsi. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając gry komputerowe dla dzieci.

 

Sprawdzaj, dla jakiej grupy wiekowej została przeznaczona dana gra

Zgodnie z polskim prawem, na opakowaniach gier komputerowych musi znaleźć się informacja, jaki jest minimalny wiek gracza, dla którego są one odpowiednie. Kupując gry komputerowe dla dzieci warto zwracać szczególną uwagę na tę informację. Jednocześnie jednak fakt, że zakupiliśmy grę, przeznaczoną dla przedziału wiekowego, w którym mieści się nasze dziecko, nie powinien usypiać naszej czujności.

Niektóre dzieci dojrzewają nieco szybciej, inne wolniej, a także różna jest ich wrażliwość. Ponadto obecnie bardzo często dzieci nie kupują gier w wersji pudełkowej, lecz korzystają z rozmaitych serwisów online, gdzie do wyboru mają tysiące gier, od bardzo prostych, po rozbudowane. Z tego powodu rodzice powinni zachować czujność i kontrolować, w jaki sposób ich dzieci spędzają czas w Internecie. Warto przy tym pamiętać, że gry o uproszczonej, kolorowej grafice nie oddziałują w taki sposób, jak te, gdzie przemoc ukazana jest w sposób realistyczny.

Bezpieczne gry dla dzieci nie muszą być infantylne i nieciekawe

Obecnie oferta gier dostępnych na rynku jest ogromna – duży wybór tytułów dla wszelkich grup wiekowych sprawia, że bez problemu można znaleźć takie pozycje, które spełnią oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców. Co ważne, bezpieczne gry dla dzieci nie muszą być wcale infantylne i nieciekawe. Wręcz przeciwnie. Bardzo wiele z oferowanych tytułów to porywające gry, które wspaniale oddziałują na wyobraźnię najmłodszych.

Spośród szerokiej oferty gier dostępnych na rynku, warto wybierać te, które pozwalają na rozwijanie umiejętności dziecka i pogłębianie jego zdolności. Wybór jest bardzo duży: gry edukacyjne, strategiczne, symulatory, gry farmerskie, sportowe.

Gry komputerowe mogą być doskonałą rozrywką, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Aby jednak nie wpłynęły one negatywnie na psychikę dziecka, warto starannie dobierać odpowiednie tytuły, oraz kontrolować sposób, w jaki najmłodsi korzystają z Internetu. W ten sposób gry będą bezpieczną rozrywką.

 

 

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA