Przywracamy dobre zwyczaje. Włącz się w akcję!

Pamiętacie piękny zwyczaj wysyłania świątecznych kartek? Każdy, kto choć raz otrzymał bożonarodzeniową pocztówkę doskonale wie, ile radości i wzruszeń dostarcza ten jakże prosty i miły gest. Robi się tak ciepło na sercu, a pamięć przywołuje niezliczoną ilość wspomnień które łączą nas z nadawcą, tą osobą która znalazła czas by w klasyczny i tak piękny sposób podkreślić, że jako odbiorca kartki jesteśmy wyjątkowo ważni dla tej osoby.

To właśnie prawdziwa świąteczna magia,  prosty wywołujący uśmiech gest zmieniający nasz świat na lepsze. Pośpiech technologiczny sprawił, że jeden z najpiękniejszych świątecznych zwyczajów odchodzi w zapomnienie na naszych oczach i za naszym przyzwoleniem. Wysyłamy życzenia mailem lub SMS-em, nie zwracając uwagi na fakt, iż staje się to czynnością automatyczną, można by rzec bezduszną, bowiem emocji w takich życzeniach niewiele. Z resztą przyznajcie sami, czy po otrzymaniu elektronicznych życzeń zrobiło Wam się milej?

Więc nie musimy się na to godzić! Przywróćmy dobry świąteczny zwyczaj wysyłania świątecznych kartek! Poświęćmy swój czas i włóżmy serce w ich wybranie lub przygotowanie, a następnie wypisanie niebanalnych życzeń. Tak tak. Wystarczy odrobina chęci, trochę talentu i możecie wykonać kartki własnoręcznie angażując w to waszych najbliższych, a zwłaszcza dzieci. Wykonanie niebanalnej kartki świątecznej naprawdę jest dziecinnie proste, a jeśli potrzebujecie inspiracji internet Wam w tym pomoże.

Któż z nas jako dziecko nie biegł do skrzynki pocztowej by wysłać świąteczne życzenia bliższej i dalszej rodzinie. Elegancko i starannie wypisane, indywidualne życzenia dedykowane odbiorcy kartki były ważnym elementem przygotowań świątecznych. To w ich unikalności i wyjątkowości tkwi tajemnica świątecznej magii.

Kupione, gotowe kartki świąteczne najczęściej mają już wdrukowany tekst, niemniej nie znaczy to wcale, że nie możemy do nich dodać kilku słów od siebie. Kartki przygotowane własnoręcznie, dają więcej możliwości zamieszczenia unikalnej treści, a te wykonane z pomocą dzieci sprawią nie tylko wiele radości osobie która je otrzyma, ale również dzieciom jako ich twórcom, które w tak piękny sposób uczą się ile radości sprawia przygotowywanie świątecznych kartek samodzielnie, a następnie ich wysyłanie.

Którąkolwiek z opcji wybierzecie będzie ona właściwa. Kupcie gotowe świąteczne kartki lub wykonajcie je własnoręcznie i wyślijcie do wszystkich tych, których kochacie, szanujecie, podziwiacie, czy też po prostu o nich myślicie. Każde życzenia pisane od serca z myślą o tej drugiej osobie z całą pewnością sprawią adresatowi przyjemność i miłą niespodziankę.

Prawda jest taka, że to od nas, od każdego z nas zależy czy podtrzymamy świąteczną tradycję i przekażemy zwyczaj wysyłania świątecznych kartek młodszym pokoleniom, czy też pozwolimy by własnoręcznie wypisaną kartkę zastąpiła ta elektroniczna, lub co gorsza SMS z opcji „wyślij do wszystkich” z rymowanym wierszykiem.

To MY wyznaczamy ścieżki i pokazujemy dzieciom w jaki sposób można przekazać emocje. Własnoręcznie wypisana i ozdobiona pięknie kartka świąteczna to potwierdzenie że nasze życzenia płyną prosto z serca i naprawdę życzymy tego co najlepsze osobie do której wysyłamy kartkę. Radość i magia świąt niech trwa w najlepsze.

Włączcie się do akcji! Wyślijcie świąteczną kartkę!

Zapraszamy do udziału WSZYSTKIE DZIECI I DOROSŁYCH, nie tylko z Bydgoszczy i okolic, ale z całej Polski!

Twórzcie piękne świąteczne kartki w szkołach i przedszkolach, w świetlicach i na zajęciach dodatkowych, zaproście do wspólnej świątecznej współpracy każdego, kto tylko ma na to ochotę! Możecie też kupić gotowe pocztówki i wysłać życzenia szczęścia i świątecznej radości do rodziny i znajomych, zanieść je przyjaciołom i osobom, które mieszkają samotnie, wrzućcie kartki do skrzynki na listy lub zostawcie pod drzwiami. Niech każda osoba doświadczy świątecznej magii, niech moc radości i wzruszeń w każdym sercu zagości. Bez wysiłku, ot tak, w prostym geście, ludzkim odruchu życzliwości.

REKLAMA

 


Artykuł zawiera linki i banery partnerskie, kliknięcie przekierowuje użytkownika na stronę platformy zakupowej.

 

 

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner