Dziecinnie proste odliczanie dni do Gwiazdki

Świąt Bożego Narodzenia z niecierpliwością wyczekują wszystkie dzieci. Już na początku grudnia najmłodsi ożywiają się i rozpoczyna się codzienne odliczanie. To normalne, że najmłodsi nie mogą doczekać się pierwszej gwiazdki, wtedy bowiem już tylko chwila dzieli je od rozpakowania prezentów świątecznych.

Ten jakże wyjątkowy czas oczekiwania można wykorzystać na wiele sposobów, przemieniając go w niebanalną formę codziennych zabaw, zadań i czynności które chcemy zrobić z dziećmi właśnie przed świętami. Pomocny w takim rozplanowaniu grudniowych dni będzie Kalendarz adwentowy.

 

Przygotowanie samego kalendarza adwentowego powoli lecz z wielkim sukcesem staje się w Polsce świątecznym zwyczajem. Jeszcze kilka lat wcześniej wiadomym było, że większość dzieci otrzyma na początku grudnia pudełko z okienkami pełnymi czekoladek, dziś jednak ma się to nieco inaczej.

Kreatywność rodziców łączy się z potrzebą pokazania dzieciom piękna tradycji świątecznych, jak tylko mogą więc umilają dzieciom czas przekazując przy tym kolejność zadań które zaplanowane są zgodnie z kalendarzem na nadchodzące po sobie dni. Jest więc czas na pierniczki, porządki i dekoracje, wszystko rozmyślnie zaplanowane. Jest też czas na zabawę, na pakowanie prezentów, wspólne zakupy czy poznawanie Bożonarodzeniowych zwyczajów i tradycji. Aż w końcu docieramy do dnia w którym wspólnie ubieramy choinkę – eh, ile jest przy tym wiele radości, bowiem to wyraźny sygnał dla dzieci, że coraz bliżej do Gwiazdki.

 

Nie istnieje jedna właściwa forma Kalendarzy adwentowych, wszystkie bowiem najczęściej są przygotowywane przez rodziców indywidualnie. Wiszące czy stojące, w woreczkach czy torebkach, na sznurkach, z okienkami, drewniane czy papierowe, tu nie ma żadnych zasad, bowiem dla dzieci ważne jest samo odliczanie.

Dla tych rodziców, którym z kreatywnością nie po drodze z pomocą przychodzą twórcy gotowych Kalendarzy adwentowych, a nawet popularne marki. Nie trzeba więc w kolejnych szufladkach gotowych kalendarzy umieszczać słodyczy, bowiem w oczekiwaniu na Boże Narodzenie dzieciom umili zabawę kalendarz z samochodzikami, dinozaurami, laleczkami, zwierzątkami, plastelinkami, a nawet z Harrym Potterem.

 


Zatem nawet forma niespodzianek w Kalendarzu adwentowym nie jest jednoznaczna ani ustalona z góry. Tu także  mamy pełną dowolność. Można zamieszczać drobne słodycze, małe zabaweczki, zadania, a nawet ciekawostki dotyczące zimy czy tradycji świątecznych na świecie. A gdy połączymy powyższe pomysły w jednym kalendarzu zrobi się naprawdę wesoło i ciekawie.

A wszystko po to by umilić dzieciom czas oczekiwania do Gwiazdki. Kalendarz adwentowy z pewnością jest w tym pomocny, a jeśli tak zdecydujemy będzie wsparciem w codziennych przygotowaniach, a nawet w edukacji. Oto przedświąteczna nauka przez zabawę w swojej najpiękniejszej niebanalnej formie.

 

 


ARTYKUŁ REKLAMOWY – kliknięcie w link oraz materiał promocyjny przekierowuje użytkownika na stronę platformy zakupowej

Sprawdź także:

Idealna choinka naprawdę istnieje!
Idealny prezent dla rodziców i dzieci –...
Kilka ciekawych pomysłów na gwiazdkowy prezent dla...
Magia Świętego Mikołaja
Co podarować dziecku na Mikołaja?
Bajki wychowajki – Super prezent dla dziecka...