Wanienka ze stojakiem najlepszym wyborem?

Pierwsze dni Malucha w domu to niewątpliwie piękny czas, ale i taki, który budzi wiele obaw wśród rodziców. Wszystko jest nowe i pierwsze, więzi dopiero się tworzą, dziecko tworzy w sobie poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

Kąpiel Maluszka to czynność, której poza karmieniem rodzice boją się najbardziej. Co zrobić by dla rodziców jak i dziecka kąpiel była przyjemnością?

Jaką wanienkę wybrać i czym się kierować w zakupie?

Na rynku z roku na rok przybywają nowe modele wanienek z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jak wybrać najlepszą i najbardziej bezpieczną wanienkę? Poniżej przedstawimy zestawienie najpopularniejszych rodzai wanienek.

  • wanienki tradycyjne. Jak sama nazwa wskazuje, jest to najbardziej popularny wybór wśród rodziców. Wanienki te są klasyczne, tanie i plastikowe, bez dodatkowych funkcji pomagających w kąpieli. Czy są funkcjonalne? Niezbyt. Wanienki tradycyjne są duże i pełne wody stają się ciężkie, natomiast można do nich dokupić wkładkę tzw. foczkę, która podtrzymuje niemowlę podczas kąpieli.
  • wanienki kombajny. Myślą przewodnią tego typu wanienek jest wielofunkcyjność, ponieważ poza kąpielą, służy do przewijania Malucha i przechowywania wszystkich potrzebnych artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych. Świetnie sprawdzi się w dużych łazienkach – nie ma co ukrywać, taki kombajn zajmuje sporo miejsca.
  • wanienki ze stojakiem. Te wanienki są świetnych rozwiązaniem dla rodziców wysokich, lub takich, którzy zmagają się z problemami kręgosłupa. Ciągle nachylanie się nad wanienką może prowadzić do nieprzyjemnego bólu. Wanienka ze stojakiem w pełni eliminuje ten problem. Dodatkowym plusem jest to, że nie zajmuje tak dużo miejsca jak np. komoda, ponieważ stojak można złożyć.
  • wanienki turystyczne. Te wanienki są dmuchane lub składane i świetnie się sprawdzą w małych pomieszczeniach lub u rodziców – podróżników. Wanienka turystyczna jest bardzo lekka, a dzięki swoim niewielkim gabarytom bez problemu zmieści się w aucie, nie zajmując tym samym przestrzeni w bagażniku.

Wybór wanienki powinien być uzależniony od potrzeb, stylu życia rodziców jak i wielkości mieszkania. Najważniejsze by kąpiel była bezpieczna i przyjemna zarówno dla dziecka jak i rodziców.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki MUPPETSHOP

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner