PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ – Wielka zbiórka dla dzieciaków 27 listopada – 3 grudnia

Portal bydgoszczdladzieci.pl przy współpracy z Fundacją „Nowe Pokolenie

Z największą przyjemnością ZAPRASZA do aktywnego udziału w Wielkiej Zbiórce Zabawek, mającej na celu promocję dobrych praktyk poprzez naukę zachowań prospołecznych jakimi są chęć dzielenia się i pomoc innym, która odbędzie się pod hasłem PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ
Zbiórka „PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ” to inicjatywa społeczna,  która odbywa się w porozumieniu z  bydgoskimi Radami Osiedli i aktywnie zaangażowanymi bydgoskimi Bawialniami, Salami zabaw, MDK5 i Akademią Sportu Bergovia.
Zbiórka odbędzie się w dniach 27.11-03.12 a miejscem zbiórki są:
Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 (ul. Krysiewiczowej 8);
Akademia Sportu BERGOVIA 
KOGEL MOGEL (ul. A.G. Siedleckiego 10);
MAGIC FUN (ul. Magnuszewska 8);
OKI DOKI (ul. Halicka 22);
DOMEK NA DRZEWIE (ul. Matejki 12);
KIDS PLAY (ul.Fordońska 140);
FAMILY PARK (ul. Fordońska 246);
ENCE PENCE (ul. Gdańska 163);
FIGLOWISKO (ul. Jagiellońska 39-47 Focus Mall)
Akademia Wynalazków (ul. Gdańska 42)
RADY OSIEDLI: Brdyujście, Górzyskowo, Śródmieście, Jachcice, Kapuściska, Leśne, Osowa Góra, Szwederowo, (w dzień dyżuru, lub według uzgodnień),  Miedzyń-Prądy (zbiórka w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów 4, oraz w Zespole Szkół nr 23 przy ul. Nakielskiej 273)
Pozostałe Rady Osiedli promują zbiórkę „PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ” i/lub zgłosiły chęć ich otrzymania.
.
PATRONAT MEDIALNY nad wydarzeniem objęło Radio ESKA
 .
.
.
.
.
.
Drodzy, NAJWAŻNIEJSZE jest dobro Dziecka! Dlatego ośmielamy się bardzo WAS prosić, by zwrócić szczególną uwagę na uczucia obecnego właściciela zabawki! Zabawka powinna być przekazana za zgodą i aprobatą dziecka które obecnie ją posiada. Obdarowywanie drugiej osoby jest wspaniałym gestem, a przekazanie zabawki sprawi wiele radości – od dziecka dla dziecka!
.
.
SZCZEGÓŁY ZBIÓRKI:
1. Zbieramy zabawki używane, w bardzo dobrym stanie, zabawki, którymi nasze dzieci już się nie bawią, a które posłużyć mogą innym dzieciom.
2. Zabawki powinny być bezpieczne, tj. nieuszkodzone i czyste! Takie, które sami chcielibyśmy otrzymać.
3. Zabawki będą służyć dzieciom, które ich naprawdę potrzebują. Zbieramy zabawki którymi można bawić się w pojedynkę, ale także te, które nadają się do gry zespołowej.
4. Zabawki należy dostarczać do wybranego punktu osobiście. Organizatorzy nie będą odbierać zabawek z domów, mieszkań, ani innych wskazanych miejsc.
5. Zabawki zostaną przekazane Dzieciom z osiedli  Śródmieście, Wilczak – Jary, Brdyujście, Bydgoszcz Wschód – Siernieczek,  Łęgnowo,  Kapuściska wskazanych przez Rady Osiedli, a także do świetlic środowiskowych, MDK-ów (gry zespołowe), Fundacji Wielka Rodzina, oraz Domu Dziecka w Bydgoszczy przy ul. Stolarskiej.
 PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ! 
 .
.
.
.
 
 Zbiórka zgłoszona i zarejestrowana jest pod numerem 2017/4973/OR. Szczegóły na stronie zbiorki.gov.pl