Jaki dron na początek? Poradnik

Przygodę z dronem warto rozpocząć rozważnie, wybierając odpowiedni model. W przeciwnym razie łatwo zniechęcić się do tego sprzętu, który może przecież dawać ogrom zabawy. Podpowiadamy, jak wybierać drony dla początkujących, aby od początku cieszyć się nową zabawką.

.

Niewielki dron – proste sterowanie

Nie ma wątpliwości, że najlepsze drony dla początkujących to maszyny o niewielkich wymiarach. Przede wszystkim prowadzenie ich jest stosunkowo proste. Urządzenia te są bardzo zwinne, przez co nie będzie problemu w postaci trudności zmieszczenia się na danej przestrzeni. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że małe drony są lekkie, przez co bardziej podatne na wpływ wiatru. Dlatego polecamy, aby pierwsze loty odbywać przy bezwietrznej pogodzie.

Bezpieczne drony dla początkujących

Nikt nie jest od razu mistrzem w prowadzeniu drona. Dlatego też warto wybrać bezpieczne urządzenie, które sprzyja unikaniu wypadków. Dobrze, aby maszyna była wyposażona w barometr, ułatwiający zachowanie jej stabilności. Oczywiście można też zdecydować się na urządzenie posiadające zaawansowane systemy wspierające lot, niemniej oznacza to już nieco większy wydatek. Tak naprawdę większość niewielkich dronów dla początkujących zwyczajnie nie jest wyposażona w takie funkcjonalności. Niewątpliwie trudno mówić o efektywnej nauce latania dronem, jeśli każdy nasz ruch otrzymuje wsparcie technologiczne. Wspomniane systemy są jak najbardziej przydatne i pożądane, jednak na starcie lepiej z nich zrezygnować. Polecamy natomiast wybór drona z solidnym zabezpieczeniem śmigieł na wypadek uderzenia czy upadku.

Drony prowadzone bez uprawnień

Wybierając urządzenie na początek, warto zwrócić uwagę na niewielki i lekki sprzęt również z tego względu, że nie wymaga on uzyskiwania uprawnień. Jeśli dron waży powyżej 250 g, aby móc legalnie z niego korzystać, trzeba zdać egzamin i uzyskać licencję. Wymaga to już pewnego wysiłku i poświęcenia czasu, co może zniechęcić początkującego miłośnika dronów.

Interesujące drony dla początkujących

Przyszedł w końcu czas na wskazanie konkretnych propozycji dronów dla początkujących. Poniżej przedstawiliśmy kilka ciekawych modeli, które powinny spełnić oczekiwania każdego:

  • Syma X5SW – tryb headless, trwałe osłony na śmigła i podgląd na żywo to cechy wyróżniające ten model.
  • Syma X5HW – urządzenie posiada 6-osiowy stabilizator i barometr, co nie jest standardem wśród małych dronów dla początkujących.
  • BetaFPV Cetus Lite Kit – sprzęt umożliwia pochylenie kamery o 25°, a maksymalny zasięg lotu to nawet do 80 metrów.
  • DJI RoboMaster TT Tello Talent – propozycja od dominatora rynku – firmy DJJ – to lot na odległość 100 metrów i czas zabawy na jednym ładowaniu sięgający 8 minut, co jak na urządzenie z tej kategorii stanowi doskonałe wyniki.

Wybór dronów dla początkujących jest dzisiaj bardzo duży. Polecamy niewielkie urządzenia, które umożliwiają łatwe sterowanie w każdych warunkach. Nie można zapominać również o bezpieczeństwie, gwarantowanym między innymi przez osłony śmigieł.

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki MegaDrony