Profesjonalne treningi dla kobiet ciężarnych – czy warto?

 

W dzisiejszych czasach widok ćwiczącej kobiety w ciąży nikogo już nie dziwi. Przyszłe mamy bardzo chętnie korzystają z zajęć fizjoterapeutycznych, których głównym zadaniem jest zniwelowanie występujących dolegliwości bólowych oraz wzmocnienie kondycji fizycznej. Pomimo wielu zalet w dalszym ciągu, wiele kobiet zastanawia się, czy trenowanie w okresie ciąży, aby na pewno jest bezpieczne? 

 

Trening dla kobiet w ciąży – zalety

Choć wykonywanie ćwiczeń, zwłaszcza w okresie ciąży nadal wzbudza wiele kontrowersji, to lekarze specjaliści zachęcają przyszłe matki do podjęcia się aktywności fizycznej.

Ciąża dla kobiecego organizmu jest nie lada wyzwaniem, w tym czasie ciało przygotowuje się do objęcia nowej roli, czego pierwsze efekty możemy zauważyć już w pierwszym trymestrze. Oczywiście niezwykle istotną kwestią jest właściwy dobór zestawu ćwiczeń oraz ich umiejętne wykonywanie, dlatego też wskazane jest by treningi dla kobiet w ciąży odbywały się wyłącznie pod bacznym okiem odpowiednio wykwalifikowanego instruktora lub fizjoterapeuty.  Ćwiczenia dla kobiet ciężarnych z reguły mają charakter odprężający i rozluźniający, treningi pozytywnie wpływają na układ krążenia, układ oddechowy, wzmacniają mięśnie dna macicy, korygują i stabilizują postawę ciała oraz odciążają kręgosłup. 

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że treningi dla przyszłych mam zdecydowanie różnią się od standardowych ćwiczeń. Z tego też względu są one nadzwyczaj bezpieczne zarówno dla zdrowia kobiety i rozwijającego się płodu. Tego rodzaju specjalistyczne treningi znajdują się w ofercie nowoczesnych klubów fitness oraz ośrodków fizjoterapeutycznych. Pamiętamy o tym, że przed udaniem się na pierwszy trening konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania.  

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki FIZJO4LIFE