Muzeum Mydła i Historii Brudu

 

W Muzeum Mydła i Historii Brudu odbędziesz podróż, w której przeniesiesz się ze średniowiecznej łaźni do Kolonialki u Dziadziusia Ażurowego. Co więcej, sam staniesz się artystą – w ramach Warsztatów Mydlanych zaprojektujesz i wykonasz własne mydło, które oczywiście zabierzesz ze sobą do domu jako pamiątkę magicznych chwil spędzonych w naszym Muzeum!

 

Obwoźna Pracownia Mydła odwołuje się do wiekowej bydgoskiej tradycji produkcji mydła. Podczas zajęć, które prowadzimy m.in. w szkołach, przedszkolu, firmie, hotelu czy plenerze, opowiadamy o historii mydła, jego rodzajach, a także o ciekawostkach mydlanych. Obwoźna Pracownia Mydła to również niezapomniane warsztaty ręcznego wyrobienia mydełka, które każdy uczestnik zabiera ze sobą do domu.

W części sklepowej Muzeum możesz zakupić ekologiczne i naturalne mydła, sole do kąpieli, peelingi i maski. Oferowane mydła są ręcznie robione przez nas zespół i nie powodują alergii. Wśród licznych produktów znajdziesz kolorowe jak tęcza mydełka dla maluchów oraz takie z suszonymi kwiatami, pięknym aromatem czy o zabawnym kształcie.

Warsztaty Mydlane to świetny pomysł na urodzinki dla malucha, wieczór panieński, przyjęcie rodzinne czy imprezę firmową.

Czynne codziennie 

od 10.00 do 18.00

CENNIK

www.muzeummydla.pl

[email protected]

tel. 52 515 70 15

Bydgoszcz, ul Długa 13