Pierwsza podróż Maluszka – fotelik dla noworodka i wcześniaczka.

Poszukiwanie najlepszego, a więc najbardziej bezpiecznego fotelika samochodowego dla Maluszka to często wiele godzin spędzonych na analizach i porównywaniu wszelkich parametrów, które według wiedzy rodziców powinien on spełniać.

Wielu przyszłych rodziców odlicza dni do spotkania się z Maleństwem, zastanawiając się nad imieniem dla dziecka, urządzając pokoik lub ustawiając łóżeczko niemowlęce nieopodal łóżka,  przygotowując wyprawkę i spędzając czas na oczekiwaniu dnia porodu. Czasem jednak zdarza się tak, że nieoczekiwanie Maleństwo szybciej niż to było w planach pojawi się na świecie, a jego powrót do domu niesie ze sobą wiele zmian. Taka Kruszyna wymaga od rodziców wiele uwagi i troski.  O tym jak pielęgnować wcześniaczka rodzice wiedzą niewiele i naturalnie są pełni obaw. Z pomocą i informacjami o opiece i pielęgnacji wcześniaczka opartej na wielu doświadczeniach przychodzi Fundacji Wcześniak.

Zanim jednak doczekamy tego pięknego choć pełnego obaw momentu warto zastanowić się jak bezpiecznie przewieźć ze szpitala do domu wcześniaczka, lub niemowlę z niską wagą urodzeniową. Czym kierować się w takim przypadku i jakiego modelu fotelika samochodowego najlepiej szukać?

Bezpieczna podróż wcześniaczków i niemowląt o niskiej masie urodzeniowej często nie różni się zbytnio od podróży niemowlęcia, które terminowo przyszło na świat.  Podstawowa i jednocześnie najważniejsza różnica to wybór dostosowanego do niskiej wagi dziecka fotelika – nosidełka, wyposażonego przede wszystkim w otulacz, czyli wkładkę stabilizującą która wspomaga prawidłowe ułożenie dziecka podtrzymując jednocześnie główkę niemowlęcia, by mogło bez trudności oddychać. Koniecznie należy zwrócić uwagę także na pasy bezpieczeństwa, które mają podtrzymywać i stabilizować delikatne ciało dziecka.

Bezpieczny model fotelika w najniższym przedziale wagowym od 0 do 13 kg, w którym podróżował będzie wcześniaczek bezwzględnie powinien być montowany tyłem do kierunku jazdy, a jego rozwiązania konstrukcyjne powinny pozwalać rodzicom na pełną możliwość ustawienia fotelika w sposób niezagrażający opadaniu delikatnej główki dziecka.

Według corocznych testów ADAC – (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club)  słynącego z oceny bezpieczeństwa fotelików dziecięcych wyróżnione zostały aż trzy modele:

1. PegPerego Primo Viaggio Lounge

 

Warto śledzić rankingi i korzystać z wiedzy oraz doświadczenia ekspertów, którzy niejeden test fotelika mają już za sobą. Przywiezienie noworodka z niską wagą urodzeniową do domu, to niezwykły i piękny czas, przewiezienia wcześniaczka do domu ze szpitala  jest zwycięstwem samym w sobie. Zadbajmy o to by ta podróż była dla wszystkich komfortowa i bezpieczna.

 


REKLAMA

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

 


ARTYKUŁ REKLAMOWY

ZDJĘCIE:Obraz autorstwa bearfotos na Freepik

 

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner