Pomysł na świąteczny prezent dla dziecka? Edukacyjna gra planszowa!

Gry planszowe były popularne wśród dzieci jeszcze zanim w sklepach pojawiły się zabawki elektroniczne, grające i interaktywne. Dlaczego wciąż są one uznawane za jedne z najbardziej rozwijających zabaw dziecięcych? Dzieje się tak głównie przez fakt, że gry planszowe uczą maluchy wielu przydatnych informacji i umiejętności, jednocześnie zapewniając im świetną zabawę.

 

Czego dziecko może się nauczyć z gry planszowej?

Wybór gier planszowych dla dzieci jest naprawdę ogromny, co widać dobrze na stronach takich jak ta pod adresem https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/gry/gry-planszowe.html. W bardzo wielu z nich nie chodzi wyłącznie o dobrą zabawę i zajęcie na wolne popołudnie, ale także i naukę nowych umiejętności. Wystarczy spojrzeć choćby na kilka tytułów losowo wybranych planszówek – niektóre z nich odnoszą się do miesięcy i pór roku, inne do historii polski, słówek w języku angielskim, albo ludzkiej anatomii.

Do wiedzy tematycznej, która przydaje się podczas gier planszowych, warto dodać także umiejętności takie jak na przykład logiczne myślenie, zdrowa rywalizacja, czy kreatywność, które także ćwiczy kilkulatek podczas planszowej rozgrywki z bliskimi. Zamiast zajmować jego czas nic niewnoszącymi zabawkami, warto podsunąć mu grę edukacyjną, choćby przez fakt, że dzieci chłoną wiedzę tak łatwo, szybko i bez wysiłku, jak nigdy później w całym swoim życiu.

Jak zainteresować kilkulatka planszówkami?

Kiedy wiadomo już, że gra planszowa to atrakcyjna zabawka nie tylko z punktu widzenia dziecka, ale także i jego rodziców, warto zwrócić uwagę na inny problem. Jak zainteresować dziecko grą planszową, nawet jeśli woli ono spędzać kolejną godzinę przed ekranem telewizora? Przede wszystkim należy pamiętać, że dzieci uczą się poprzez naśladowanie swoich rodziców. Jeżeli oni przez większość dnia pozostają zapatrzeni w ekrany, prawdopodobnie i dziecko niechętnie się od nich odsunie. Jak to zmienić? Grać wspólnie całą rodziną!

Jeśli w domu jest więcej dzieci niż jedno, dobrze jest poszukać gry odpowiadającej wiekiem większości z nich. Chcąc grać w towarzystwie rodziny, warto wybrać grę, która z jednej strony dostarczy nowej wiedzy najmłodszemu dziecku, z drugiej natomiast zainteresuje także i nieco starsze osoby.