Gdzie na herbatę w Bydgoszczy?

Małe zaskoczenie dla wszystkich Państwa: Bydgoszcz i herbata łączą się nieoddzielnie, ponieważ Bydgoszcz – nawet na tle innych dużych miast – posiada wyjątkowe herbaciarnie i znakomite sklepy z herbatą.

Idziemy na herbatę w Bydgoszczy

Jeśli wybieramy się na herbatę w Bydgoszczy i szukamy dla siebie odpowiedniej herbaciarni – nasze pole działania jest duże, ponieważ w Bydgoszczy funkcjonuje wiele wspaniałych, pierwszorzędnych, naprawdę trzymających wysoki poziom herbaciarni.

Pełna lista, wraz opisami i dodatkowymi wskazówkami, herbaciarni w Bydgoszczy znajduje się tutaj: https://www.herbata.info/herbaciarnie/bydgoszcz/.

Przyjrzyjmy się sprawie dokładniej.

Najlepsze herbaciarnie w Bydgoszczy

Cóż, trudno jest wskazać to jedno jedyne miejsce, ponieważ herbaciarni w Bydgoszczy funkcjonuje całe mnóstwo, poniekąd konkurują ze sobą, ale przecież z korzyścią dla klientów. Każde takie miejsce chce się wyróżnić. Powiedzmy o tych lokalach, które już zdobyły niekwestionowaną pozycję.

Możemy zacząć od herbaciarni Asia. Mieści się ona we wspaniałej kamienicy i każdy gość odwiedzający to miejsce ma poczucie historii – ta herbaciarnia jest jedną z najbardziej zasłużonych i najdłużej działających w mieście. Bardzo szeroki wybór herbat. Pijemy je podziwiając piękną panoramę ukazującą rzekę.

Jeżeli szukamy czegoś bardziej kameralnego, to dobrym wyborem może być herbaciarnia Dlaczego Leśne. Intrygująca nazwa pasuje do intrygującego wnętrza. Do herbaty zawsze możemy tu zamówić pyszne ciasta i inne posiłki. Dobre miejsce do spotkań we dwoje.

Jeżeli wybieramy się na herbatę w Bydgoszczy w większym gronie, warto zajść do herbaciarni Kogel Mogel. Miejsce to odwiedzane jest wyjątkowo chętnie przez młode rodziny, ponieważ wewnątrz wyznaczono obszary, w których nasze dzieci mogą się swobodnie bawić.

Herbaciarnia Fanaberia uchodzi za miejsce poniekąd sekretne, ale właśnie z tego powodu przyciągające wielu znawców herbaty. Fanaberia odróżnia się od innych herbaciarni, o czym przekonujemy się zaraz po wejściu do tego lokalu.

Inne, wcale nie gorsze herbaciarnie w Bydgoszczy, z których pewne posiadają już status kultowy, to: Kawiarnia Pomorska 15, Landschaft, ZaPaŁka Coffe. Być może dobrym pomysłem dla przebywających w Bydgoszczy lub odwiedzających to miasto, jest mały “rajd” po tutejszych herbaciarniach. Na pewno to świetny pomysł na zabawę i dobre spędzenie czasu w tym mieście.

Wszystkie z przedstawionych herbaciarni posiadają strony internetowe lub przynajmniej profile firmowe w serwisie Facebook, więc ich odnalezienie nie będzie sprawiać trudności.

Portal herbata.info – wszystko o herbacie

Nie ma lepszego źródła informacji o herbacie w polskim Internecie niż portal herbata.info. Otrzymujemy tam wiadomości z pierwszej ręki, które dotyczą wyboru gatunków i rodzajów herbaty, sposobów jej parzenia i przyrządzania, znajdujemy wiele ciekawostek, którymi będą zainteresowani prawdziwi miłośnicy herbaty.

Odwiedzając witrynę znajdziemy także kierunkowe informacje o herbaciarniach właśnie w Bydgoszczy. Poza tym możemy zapoznać się z całą sztuką picia i parzenia herbaty i uczynić z niej ceremonię.