KARTA BYDGOSKIEGO MALUCHA i KARTA METROPOLITARNA

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy, od 1 marca 2018 roku, wprowadzono bilety okresowe dla uczniów na terenie miasta. Ta oferta umożliwia dzieciom od 4 do 7 roku życia, oraz uczniom korzystanie z komunikacji miejskiej na dogodnych warunkach.

grafika: ZDMIKP

 

KARTA BYDGOSKIEGO MALUCHA

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych od 1 marca 2018 r., są bilety okresowe dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, które jeszcze nie rozpoczęły nauki szkolnej. Kosztują one 10 zł (za wariant miesięczny lub 30-dniowy) oraz 100 zł (za wariant roczny). Dzieci w tym wieku, zamieszkałe w Bydgoszczy, mogą skorzystać z tych biletów po uzyskaniu ważnej Karty Bydgoskiego Malucha. Karta ta jest wydawana w Centrum Obsługi Klienta ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a w godzinach pracy 7:00 – 17:00. Wydanie pierwszej Karty Bydgoskiego Malucha jest bezpłatne

 

UCZNIOWSKA BYDGOSKA KARTA MIEJSKA

Bilety okresowe dla uczniów są dostępne w dwóch wariantach: miesięcznym lub 30-dniowym, w cenie 10 zł, oraz rocznym, za 100 zł. Obejmują one uczniów zamieszkałych w Bydgoszczy, uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych aż do ukończenia szkoły, a maksymalnie do 20 roku życia. Dokumentem uprawniającym do korzystania z biletów okresowych jest ważna legitymacja szkolna z wpisanym adresem zamieszkania w Bydgoszczy, którą uczniowie powinni w przypadku kontroli okazać razem z Bydgoską Kartą Miejską.

Bilety są kodowane na karcie i można je nabyć w punktach sprzedaży biletów okresowych, przez Internet lub w biletomatach. Wydanie pierwszej karty Bydgoskiej Karty Miejskiej jest bezpłatne, co stanowi dodatkową korzyść dla uczniów.

 

ULGI DLA STYPENDIALISTÓW

Decyzją Rady Miasta Bydgoszczy od 1 marca 2018 r., wyróżniono uczniów posiadający stypendium szkolne przyznane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy,  którzy uzyskali prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Bydgoszczy. Aby skorzystać z tego uprawnienia, należy kodować bilet na spersonalizowanej Bydgoskiej Karcie Miejskiej w Punkcie Obsługi Klienta ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a w godzinach 7:00 – 17:00.

 

UCZNIOWSKA KARTA METROPOLITARNA

Dzięki porozumieniu miasta z gminami tworzącymi Metropolię Bydgoszcz, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący gminy Białe Błota,  Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Mrocza, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko (a od 1 września 2023 roku dołączy także Solec Kujawski), również mogą korzystać z biletów okresowych za 10 zł (miesięczny lub 30-dniowy) lub 100 zł (roczny). Te gminy oferują mieszkańcom Metropolitalną Kartę Uczniowską, która umożliwia podróżowanie komunikacją miejską zarówno na liniach międzygminnych, jak i komunikacją publiczną w Bydgoszczy.

Aby młodzi mieszkańcy podbydgoskich gmin mogli skorzystać z oferty komunikacji miejskiej, konieczne jest posiadanie dwóch dokumentów: Bydgoskiej Karty Miejskiej oraz Karty Uczniowskiej lub Karty Malucha. To właśnie na tych kartach kodowane są bilety, które uprawniają do skorzystania z preferencyjnych taryf. Karty Uczniowskie i Karty Malucha pełnią również funkcję potwierdzenia prawa do korzystania ze zniżek. Dzięki nim, młodzi pasażerowie mają pełny dostęp do wygodnych podróży i licznych udogodnień w systemie transportu publicznego. 

 

Szczegółowe informacje jak i wnioski o wydanie Metropolitalnej Karty Uczniowskiej a także Metropolitarnej Karty Malucha znajdują się na stronach poszczególnych gmin:

GMINA BIAŁE BŁOTA ;  * GMINA DĄBROWA CHEŁMIŃSKA; * GMINA DOBRCZ; * GMINA MROCZA;  * GMINA NOWA WIEŚ WIELKA; * GMINA OSIELSKO;  * GMINA SICIENKO;  * GMINA SOLEC KUJAWSKI

oraz na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

 

Opłacalne podróżowanie komunikacją dzięki biletom okresowym.

Bilety okresowe dla uczniów w Bydgoszczy stanowią korzystne rozwiązanie, które ułatwia codzienne podróżowanie uczniów i dzieci w mieście. Dzięki nim, uczniowie mogą skupić się na nauce i rozwijaniu swoich zainteresowań, mając pewność, że transport miejski jest dla nich dostępny i opłacalny.

 

Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w następujących miejscach:

  • Centrum Obsługi Klienta (COK) przy ul. Toruńskiej 174a (siedziba ZDMiKP) w dni robocze w godz. 7.00-17.00,
  • Kasie biletowej przy ul. Zygmunta Augusta 10 (przy Dworcu Głównym) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.30 (dotyczy wydania nowej karty BKM),
  • Kasie biletowej przy ul. Modrzewiowej 19 (stacja Bydgoszcz Leśna) w dni robocze w godz. 8.30-15.30, tel. 52 582-24-99 (dotyczy wydania nowej karty BKM).

Można także złożyć wniosek o wydanie nowej karty online. Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów znajdują się na stronie ZDMiKP.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Bydgoskiej Karty Miejskiej można skontaktować się telefonicznie z Centrum Obsługi Klienta pod numerami: tel. 52 582 27 07 lub 52 582 27 65.

.

Życzymy udanych podróży korzystając z korzyści oferowanych przez Bydgoską Kartę Miejską oraz Metropolitalne Karty Uczniowskie i Malucha.

 

 

 


WPIS INFORMACYJNY

Publikacja: luty 2018; Aktualizacja: lipiec 2023

źródło:http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/

 

Sprawdź także:

Bydgoska Karta Rodzinna – Bydgoska Rodzina 3+
Bydgoszcz KOCHA Biegać!
Happy On – Urodziny w Twoim Stylu!
Rodzinny wyjazd do SPA na weekend –...
Zabierz mnie wreszcie na rolki.
Wartościowe sterowanie czyli wzorce postępowania w zabawie.
WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner